1173 (773) 2014-12-02 - 2014-12-11

Gdyńskie Mikołajki

Gdyńskie Mikołajki6 grudnia to data szczególnie lubiana przez dzieci, które z niecierpliwością czekają na prezenty i słodycze od św. Mikołaja. Tradycyjnie tego dnia, ale też nieco wcześniej i nieco później, szykuje się w Gdyni moc mikołajowych atrakcji.

Gdyńskie Mikołajki 2014

W sobotę, 6 grudnia 2014 roku, Miasto Gdynia zaprasza wszystkie dzieci na spotkanie ze Świętym Mikołajem! Od godziny 18:00 na Placu Kaszubskim w towarzystwie aniołów i śnieżynek, wspólnie będziemy oczekiwać na Świętego, który tradycyjnie witając do Gdyni zamienia swoje sanie i renifery na najprawdziwszy wóz strażacki.

Oczekiwanie umilą występy zespołów dziecięcych, wspólne śpiewanie kolęd z zespołem LOKOMOTYWA, oraz mikołajkowy spektakl w wykonaniu Teatru Pana O.

Na scenie Śnieżynka, Pan Choinka i Rudolf Czerwononosy Renifer wyczarują magiczny klimat, nauczą wszystkich mikołajkowego tańca i przygotują na spotkanie ze Świętym. Poza atrakcjami scenicznymi publiczność rozgrzewać będzie gorąca czekolada, oraz słodkie upominki przygotowane dla każdego malucha.

Tuż przed godziną 19-tą, gdy Mikołaj już zagości na naszej scenie, pojawi się Pan Prezydent Wojciech Szczurek, który wspólnie z Mikołajem zapali lampki na świątecznej choince, po czym rozbłysną blaskiem świąteczne iluminacje na ulicach śródmieścia a nawet na niebie w formie fajerwerków.


***

Mikołaje na stalowych rumakach

Mikołaje na motocyklach 2014Tysiące podarunków dla pacjentów trójmiejskich szpitali i wydanych obiadów wychowankom ośrodków szkolno-wychowawczych. To efekt 12 lat akcji „Mikołaje na motocyklach", podczas której zastępy motocyklistów przebranych w czerwone kubraki, przejeżdżają ulicami Trójmiasta. W tym roku - jak zapowiadają organizatorzy - akcja będzie wyjątkowa.
 
Szczegóły: www.gdynia.pl/wydarzenia/70_98926.html

  ***

Mikołajki w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni zaprasza dzieci do swoich placówek na spotkania ze Świętym Mikołajem. Dla dzieci przygotowano liczne atrakcje m.in. przedstawienia teatralne, zabawy, wykonywanie ozdób i wspólne strojenie choinki, gry i konkursy, zajęcia plastyczne oraz seanse głośnego czytania bajek o Mikołaju i zbliżających się świętach. Szczegółowe informacje można uzyskać w placówkach MBP Gdynia i na stronie: http://www.mbpgdynia.pl/.
 
Placówki MBP w Gdyni, w których będą odbywać się zajęcia:

Filia nr 1
- Obłuże, ul. Boisko 6, tel. 58 625 08 16.
Mikołaju, Mikołaju, co w swym worku masz?
Zapraszamy na mikołajkowe spotkanie w bibliotece.
Posłuchamy świątecznych opowieści z całego świata, będziemy odgadywać jakie prezenty ma Święty Mikołaj w swoim worku
i nauczymy się mikołajowych rymowanek. Stworzymy żywy zaprzęg Świętego Mikołaja, czekają na nas także łamigłówki, zagadki
i słodkie prezenty. Zachęcamy do ozdobienia swojego stroju czerwonym akcentem.
Dla dzieci w wieku od 4-10 lat (do 7 roku życia pod opieką rodziców)
piątek 5 grudnia, godz. 17.00.


Filia nr 3 - Grabówek, ul. Morska 113, tel. 58 627 09 59.
Mikołajkowe Kolorowanki - zapraszamy najmłodszych czytelników naszej biblioteki do wspólnego kolorowania i malowania obrazków o tematyce świątecznej.
Dla dzieci w wieku 4-7 lat czwartek i piątek 4 i 5 grudnia godz. 16.00.


Filia nr 4 - Pogórze, ul. Wadm. K. Porębskiego 21, tel. 58 622 44 43.
Mikołaje i Anioły
Podobno w czasie Świąt Bożego Narodzenia może zdarzyć się wszystko. Robiąc zakupy w supermarkecie, możemy na przykład natknąć się na prawdziwego anioła, a w komisariacie policji spotkać św. Mikołaja, któremu ktoś ukradł renifery...
Zapraszamy na wspólne czytanie fragmentów Opowiadań wigilijnych (Pod choinkę od polskich pisarzy) połączone z zimowymi zabawami plastycznymi.
Dla dzieci od 7 lat
Czwartek 4 grudnia, godz.16.00.


Filia nr 8 - Pustki Cisowskie, ul. Chabrowa 43, tel. 58 62117 69.
Mikołajki w bibiliotece Strojenie choinki, rozdanie drobnych słodyczy i prezentów. Dla dzieci od lat 5 (do 7 lat pod opieką rodziców).
Piątek 5 grudnia, godz.14.00-16.00.


Filia nr 10
- Wzgórze Św. Maksymiliana, ul. Bpa Dominika 3, tel. 58 622 18 51;
Mikołaj, Elfy i Konkurs! Zapraszamy dzieci na Mikołajki do naszej biblioteki. Dowiemy się kilku ciekawostek o panu w czerwonym kubraczku, o tym dlaczego Elfy mu pomagają i jak ten dzień jest obchodzony na świecie. Odbędzie się także konkurs, w którym do wygrania są fajne nagrody!
Dla dzieci od 7 lat
Czwartek 4 grudnia, godz. 16.00.


Filia nr 11
- Mały Kack, ul. Łowicka 51, tel. 58 664 84 70;
I w bibliotece bywa Mikołaj Wizyta św. Mikołaja w bibliotece; zabawa z dziećmi, słodki poczęstunek.
Kalambury, zgadywanki i konkursy z Mikołajem w tle.
Piątek 5 grudnia, godz. 17.00.


Filia nr 12
- Chylonia ul. Św. Mikołaja 33, tel. 58 623 00 11;

List do Mikołaja
- moje małe marzenie Zajęcia plastyczne - piszemy lub rysujemy list do Św. Mikołaja.
Dzieci wykonają również kolorowe koperty , które zostaną oznakowane mikołajkowym stemplem.
Dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat
Czwartek 4 grudnia, godz. 15.00-16.00.

Mikołaj
Zajęcia plastyczne - wspólne malowanie postaci św. Mikołaja na dużym arkuszu szarego papieru
Dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat
Piątek 5 grudnia, godz. 16.00 -17.00.

Odwiedziny Mikołaja
zabawy z Mikołajem, rozdanie prezentów, przygotowanie niespodzianki dla św. Mikołaja.
Dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat
Sobota 6 grudnia, godz.12.00-13.30.


Filia nr 13
- Oksywie, ul. Podchorążych 10a, tel. 58 625 48 24;
Mikołajki jak z Bajki
Dzieci zapoznają się z prawdziwą historią o św. Mikołaju oraz
z tradycją obdarowywania się prezentami. Następnie wysłuchają pięknych bajek o Mikołaju i własnoręcznie zrobią kartki świąteczne.
Dla wszystkich chętnych dzieci
Poniedziałek 8 grudnia godz.16.00.


Filia nr 14 - Karwiny, ul. Brzechwy 3/5, tel. 58 629 16 25;
Spotkanie ze Świętym Mikołajem
Podczas spotkania poznamy niezwykłe tajemnice św. Mikołaja, tajniki pracy Elfów, dowiemy się, jak Mikołaj przechodzi przez komin, nauczymy się technik wsiadania do mikołajowych sań. Zgodnie z tradycją, ozdobimy choinkę własnoręcznie wykonanym łańcuchem i napiszemy listy do Mikołaja. Na spotkanie przybędzie sam Święty, który osobiście rozda świąteczne prezenty.
Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat(dzieci do lat 7 pod opieką rodziców)
Sobota 6 grudnia,godz.12.00.


Filia nr 18 - Chylonia, ul. Kartuska 20, tel. 58 623 39 71;
Mikołajkowe Zabawy Ruchowe
Zapraszamy na spotkanie mikołajkowe dla dzieci, pełne zabaw i niespodzianek. Zabawy z chustą Klanzy, twister, skakanki, proste warsztaty manualne w tematyce zimowej.
Impreza organizowana przy współpracy z Dzielnicowym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.
Piątek 5 grudnia, godz. 14.00.


Filia nr 20 - Dąbrowa, ul. Nagietkowa 73, tel. 58 629 72 01.
Klub Lisa Czytalisa
Zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 7 lat na głośne czytanie bajek oraz przedstawienia Teatrzyku Kamishibai.
W grudniu tematem przewodnim będą świąteczne opowieści.
Piątek 5 grudnia o godz. 18:00 wraz z Lisem Czytalisem obchodzimy Mikołajki.

***

Mikołajkowy Weekend w EXPERYMENCIE

Mikołajkowy Weekend w EXPERYMENCIERodzinne aktywności w Centrum Nauki EXPERYMENT. Mikołajki to nie tylko prezenty, niespodzianki i słodycze, to przede wszystkim rodzinna atmosfera, uśmiech i ekscytacja, wywołane wspólną zabawą. Experymentalne Mikołajki pokażą również naukowe tło zachowań i magicznych mocy św. Mikołaja. W weekend 6-7 grudnia w godzinach 11:00-16:00 Centrum Nauki EXPERYMENT zaprasza na kosmiczną grę, gdzie każdy będzie mógł wcielić się w rolę pomocnika szalonego naukowca. Uczestnicy będą mogli również wziąć udział w pokazie, podczas którego zetrą się moce św. Mikołaja i Dziadka Mroza, a widownia będzie mediatorem między zadziornymi elfami.

W programie:
Gra: Experymentalne wsparcie świąteczne

Dla młodszych i starszych, byle w drużynie. Gra mikołajkowa w Laboratorium Pana Kulki, gdzie św. Mikołaj zamówił nowe, odlotowe sanie. Wraz z szalonymi naukowcami zapraszamy wszystkich do budowy kosmicznego statku, na który składać się będą: turbonapęd, hiperaerodynamiczny kadłub, ekstrakokpit, megaamortyzacja i oczywiście superkamuflaż.

Science show: Fizyka św. Mikołaja versus Chemia Dziadka Mroza
Najważniejsze postaci nadchodzących świąt zaprezentują zdolności dorównujące mocom superbohaterów! Zastanawialiście się kiedyś jakimi sposobami Mikołaj mieści się w kominie, a Dziadek Mróz zamraża wszystko co chce? Jak to się dzieje, że zaprzęg świętego Mikołaja wznosi się nad ziemię, a Dziadek Mróz potrafi stworzyć bajkowe kolory? Wszystkie zagadki wyjaśnią pomocnicy naszych bohaterów - Elfy. Pokazy na scenie na wystawie.

Warsztaty: W fabryce zabawek św. Mikołaja
Własnoręcznie wykonane zabawki i znajomość ich działania od podszewki? To jest cel naszych mikołajkowych warsztatów. Ale nie zapominajmy o przygotowaniu kartek świątecznych i ozdób na choinkę, tym razem z polaru. Każdy będzie miał szansę wziąć udział w zadaniach plastycznych. A wszystko to pod śnieżną pierzynką - nie bójcie się zimna - śnieg powstanie nawet w wysokiej temperaturze, a taką właśnie dla Was szykujemy.

Udział w aktywnościach w ramach biletu na wystawę w Centrum Nauki EXPERYMENT.

***

Mikołajki dla kreatywnych dzieciaków w PPNT Gdynia

Mikołajki dla kreatywnych dzieciaków w PPNT GdyniaPomorski Parku Naukowo-Technologiczny zapraszamy kochających innowacje rodziców wraz z ich dociekliwymi pociechami w piątek 5 grudnia na wyjątkowe Mikołajki. Magia Mikołajek, dziecięca żywiołowość i wyjątkowość parkowych przestrzeni stworzą tego dnia atmosferę kreatywnej zabawy. Każdy z uczestników otrzyma świąteczną ozdobę wydrukowaną przez drukarkę 3D.
Podczas wędrówki po zakamarkach PPNT Gdynia będzie można zobaczyć jak działają drukarki 3D, odwiedzić dżunglę liter, stworzyć wyjątkowe makiety wraz z Nano Models oraz pokolorować piękne rysunki przygotowane przez parkową firmę EsyFloresy.
Do odkrywania technologicznych ciekawostek PPNT Gdynia zaprasza dzieci w wieku 5 - 8 lat. Wycieczki odbędą się w trzech turach - o godzinie 15:00, 16:00 i 17:00. Przewidywany czas trwania wycieczki to 2 godziny. Liczba miejsc jest ograniczona. W spacerze dziecku musi towarzyszyć opiekun. Udział w wycieczkach jest bezpłatny, ale decyduje kolejność zgłoszeń. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja na https://mikolajkippnt.evenea.pl/ i otrzymanie potwierdzenia wpisania na listę uczestników.


***

Mikołajki w Teatrze Miejskim

6 grudnia 2014 r. o godz. 16.00 i 7 grudnia o godz. 12.00
będzie można zobaczyć spektakl „Królowa śniegu" w reżyserii Krzysztofa Babickiego wg H.Ch. Andersena.

Należąca do kanonu i od lat z powodzeniem realizowana przez teatr i kino, nieśmiertelna baśń Andersena, opowiadająca o przyjaźni Gerdy i Kaja wystawionej na próbę przez okrutną Królową Śniegu. Barwne losy dwójki przyjaciół i fascynująca osobowość zimnej władczyni od lat przenoszą czytelników i widzów w magiczną przestrzeń, w której na szczęście, po wielu nieprzewidywalnych przygodach, dobro zwycięża. Po spektaklach odbędą się zimowe warsztaty - teatralni plastycy przygotują kartki świąteczne.

***

Mikołajki w Teatrze Muzycznym

6 grudnia 2014 r. o godz. 16.00 na Dużej Scenie będzie można zobaczyć spektakl: „Shrek", a 6 o godz. 12.00 oraz 7 grdunia o godz. 12.00 i 16.00 „Tuwim dla dzieci" na Scenie Kameralnej. Tradycyjnie aktorzy po spektaklach wyjdą do dzieci w kostiumach i będzie okazja do pamiątkowych zdjęć z bohaterami. Będą też upominki i Mikołaje oraz Śnieżynki, w które wcielą się studenci Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni.

***

Mikołajki w Centrum Kultury

Mikołajki w Centrum KulturyZapraszamy na Mikołajki dla dużych i małych w Centrum Kultury w Gdyni.
„Śpiąca Królewna" - 5 grudnia o godz. 19:00


I miejsce oraz wyróżnienie za reżyserię na 11. Ogólnopolskim Konkursie Teatrów Amatorskich Melpomena 2014
Piękna Królewna została podstępnie zwabiona przez bezwzględny Los na wieże posępnego zamczyska. Tam spełniła się stara przepowiednia dana na chrzcie przez niezaproszoną wróżkę. Królewna skaleczyła się ostrym wrzecionem i zapadła w głęboki, bezkresny sen. Wraz z nią zasnęło całe królestwo. Dzisiaj mija dokładnie sto lat, od chwili, w której życie całego królestwa stanęło w miejscu. Czy w naszych czasach znajdzie się kochający książę, który będzie w stanie przebudzić ją z tak długiego snu? Czy Królewna go pokocha? Czy baśń doczeka się szczęśliwego zakończenia?
Czas trwania: 50 min *Bilety: 15 zł KUP BILET

„Mayday. Run For Your Wife" - 7 grudnia o godz. 17:00


Najzabawniejsza teatralna produkcja Trójmiasta!
Gdzieś pomiędzy ulicami Portową a Legionów w Gdyni żyje sobie pewien taksówkarz - człowiek jakich wielu, a jednak skrywa on pewną tajemnicę, która nieoczekiwanie wychodzi na jaw. Zapraszamy na najbardziej oblegany spektakl sezonu - mrożącą krew w żyłach historię o tym, jak ważne jest przestrzeganie rozkładu jazdy i... jak żyć z dwiema żonami i nie zwariować.
Czas trwania: 120 min z przerwą *Bilety: 35/30 zł KUP BILET

„Mała Syrenka" - 8 grudnia o godz. 9:00, 11:00 i 18:00, 9 grudnia o godz. 9:00, 10 grudnia o godz. 9:00


„Mała Syrenka" na podstawie baśni H. CH. Andersena to zwariowana komedia muzyczna dla prawdziwych miłośników morskich przygód. Razem z nimi przeniesiemy się do podwodnej krainy króla Neptuna i jego obdarzonej cudownym głosem córki - syrenki, która pewnego dnia postanawia spełnić swoje największe marzenie - zobaczyć człowieka. W podróży towarzyszyć jej będą Konik Morski, Szalona Ośmiornica oraz marzący o sukcesie i sławie Chór Frutti di Mare. Pomóżcie Syrence odnaleźć prawdziwą miłość i przekonajcie się, co z tym wspólnego ma tajemnicza Wiedźma.
Czas trwania: 50 min *Bilety: 20 zł KUP BILET.***

Stacja św. Mikołaja w Teatrze Gdynia Główna

Stacja św. Mikołaja - Pan Baj fot. K. KrauseW tym roku Mikołaj przychodzi do wszystkich dzieci - tych małych i tych dużych, zapraszając do Teatru Gdynia Główna (Plac Konstytucji 1) 6-7 grudnia 2014 r. od godz. 12.00. Niespodzianek będzie co niemiara i to podwójnie - Mikołajki trwają dwa dni! Program:
6 grudnia godz. 12.00 - „Pan Baj i zaczarowana katarynka"; scenariusz i reżyseria: Magdalena Płaneta, obsada: Iwo Bochat; Teatr Planeta M. Piękna, delikatna opowieść o zagubieniu w pośpiechu współczesnego świata. Swoisty moralitet podany w subtelny, urokliwy sposób, zamknięty w małej teatralnej formie.
Stacja św. Mikołaja - Braciszek i siostrzyczka, fot. Marzena Chojnowska6 grudnia godz. 14.00, 7 grudnia godz. 12.00 - Po raz pierwszy na scenie Teatru Gdynia Główna „Opowieści z cygańskiego kapelusza". Opowieści, akordeon, śpiew: Katarzyna Jackowska; Opowieści, skrzypce: Iwona Sojka. Bajki i prawdziwe historie - romskie i o Romach.
7 grudnia godz. 14.00 „Braciszek i Siostrzyczka" na podstawie baśni braci Grimm
reżyseria: Luba Zarembińska, obsada: Luba Zarembińska, Karolina Gaffke; Teatr Stacja Szamocin. Pełna mądrości opowieść o chłopcu zamienionym przez czarownicę w jelonka, i jego siostrze, która poświęca się, aby go ratować. Spektakl zachwyca prostotą użytych środków, angażujących dziecięcą wyobraźnię- cały bajkowy świat budowany jest na oczach dzieci z dużych, kolorowych klocków.
Bilety na każdy ze spektakli w cenie 15 zł Rezerwacja: tel. 58 351 15 12, kom. 600 306 634; 600 306 632, e-mail: teatr@teatrgdyniaglowna.pl 
Sprzedaż online: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/

***

X Charytatywny Turniej Mikołajkowy

Dyrekcja Zespołu Szkół Jezuitów w Gdyni zaprasza na X Charytatywny Turniej Mikołajkowy, który odbędzie się 6 grudnia 2014 r. w godz. 7.00 - 13.00 w budynku szkoły przy ul. Tatrzańskiej 35. Nie zabraknie sportowych emocji z udziałem drużyn gdyńskich służb publicznych. Podczas Turnieju odbędzie się kiermasz oraz aukcja, z których całkowity dochód przeznaczony zostanie na przygotowanie świątecznych paczek dla chorych dzieci z Oddziału Onkologii i Hematologii UCK w Gdańsku.

***

Mikołajki w U7

Święty Mikołaj odwiedzi klub U7 Gdynia w weekend 6 - 7 grudnia 2014 r. Na dzieci i nie tylko: czeka mnóstwo atrakcji: malowanie twarzy, rozdawanie upominków, losowanie czekoladowych kalendarzy adwentowych. Każde dziecko otrzyma też czapkę Świętego Mikołaja! A wieczorem? Mikołajkowa zabawa dla dorosłych. Masa konkursów, zabaw, nagród i promocji.

***

Mikołajkowy kompas

Kolibki Adventure Park Gdynia oraz Klub InO Z kompasem zapraszają na „Mikołajkowy Kompas". Piesza impreza na orientację odbędzie się 13 grudnia 2014 r. Zapisy na http://www.zkompasem.pl/. Bazą Rajdu będzie Kolibki Adventure Park Gdynia. Trzy trasy do wyboru: Smerfowa (7,5 km), Zielona (15 km), Czarna (15 km). Na miejscu oprócz rywalizacji na trasach liczne atrakcje: ognisko, pyszne jedzonko, losowanie zjazdów „tyrolek", spotkanie z tajemniczym gościem. Każdy uczestnik otrzyma w pakiecie startowym kolorowy numer startowy, kolorową mapę oraz dyplom uczestnictwa. Tradycyjnie organizatorzy zapewniają atrakcyjne nagrody - nie tylko dla najlepszych ekip.

***

Mikołaj rozda prezenty w Galerii Malucha

W czwartek, 4 grudnia w Galerii Malucha (ul. Traugutta 2) na dzieci czekać będzie mikołajkowy teatrzyk „Zimowa baśń" połączony z wizytą Mikołaja. To wesoły spektakl o przygodach Bałwanka, który uczy dzieci między innymi zasad bezpieczeństwa w zimowej porze roku. Po teatrzyku dzieci odwiedzi Mikołaj, który będzie rozdawał prezenty (prezenty, najlepiej wcześniej, przynoszą rodzice lub opiekunowie, muszą być podpisane). Koszt uczestnictwa w imprezie - 15 zł za dziecko i 10 zł za osobę dorosłą. Zapisy, tel. 535 015 959, e-mail: bomalihu@gmail.com.


***

Mikołajki w Adventure Park Gdynia Kolibki

Mikołajki w Adventure Park Gdynia KolibkiOśrodek Konny Adventure Park Gdynia Kolibki zaprasza w sobotę 6 grudnia od godziny 11.00 do 14.00 na: prezentacje ośrodka, animacje i zabawy z udziałem koni i nie tylko; konkursy dla dzieci i dorosłych; wizytę w Osadzie Mikołaja, dekorowanie pierników i zwiedzanie Domków Elfów.

Wstęp wolny.

Wszystkich którzy potwierdzą swoją obecność, wysyłając zgłoszenie z formularza http://www.jazdakonno.pl/?p=319, Ośrodek zaprasza gratis na ognisko z kiełbaskami i gorącą herbatą tuż po godzinie 14.00!

***
Co kombinuje św. Mikołaj w Orłowie i kto nim jest?

Towarzystwo Przyjaciół Orłowa i Tawerna Orłowska we współpracy z Pomorskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Gdańsku, przy wsparciu SKOK, w sobotę 6 grudnia w godz.16.00-20.00 i w niedzielę 7 grudnia w godz. 14.00-19.00 organizują w Orłowie spotkanie rodziców i dzieci ze św. Mikołajem w Tawernie Orłowskiej.

W programie: poczęstunek dzieci słodyczami, deklamacja okolicznościowych wierszyków, śpiewanie kolęd oraz propagowanie wśród dzieci zasad bezpiecznego ruchu drogowego (pieszych i rowerzystów) i przypomnienie zasad bezpiecznego zachowania się na co dzień, w trakcie spacerów po ulicach miast, zabaw plenerowych i wycieczek.

W trakcie spotkań św. Mikołaj, który przyjedzie na śnieżnym rowerze, przekaże broszurki poświęcone bezpieczeństwu osobistemu oraz zasadom poruszania się na rowerze. Kolejnym prezentem będą elementy odblaskowe, mające na celu podwyższenie bezpieczeństwa osób poruszających się pieszo i na rowerach. Ten kto zgadnie kto jest św. Mikołajem w Orłowie i ten kto najlepiej opowie na jego pytania otrzyma podwójną porcję słodyczy i zaproszenie do Domku Żeromskiego na promocję książki Sławomira Kitowskiego i Marii Jolanty Sołtysik „ORŁOWO. Dzieje krajobraz architektura. Perła międzywojennej Gdyni." w  sobotę 7.12 o godz. 18 i w niedzielę 8.12. o 18.00. 


***

Mikołajki w Cafe Vademecum

Cafe Vademecum (ul. Świętojańska 5) w niedzielę, 7 grudnia w godz. 11.00-14.00 na Mikołajkowy Bal dla Dzieci. Będzie kreatywnie, pysznie i muzycznie.

Zabawa połączona z warsztatami plastycznymi. Dzięki niezwykłej atmosferze poczujecie się jak w chatce Mikołaja. Zapisy i szczegóły na: http://www.missbettystudio.pl/ pod numerem telefonu 790 500 554. Zabawa dla dzieci w wieku 6-12 lat.

***

Urodzinowo i mikołajkowo w C.H. Batory

W sobotę, 6 grudnia
2014 r. Centrum Handlowe Batory obchodzić będzie swoje 16. urodziny. Z tej okazji dla klientów przygotowano urodzinowy konkurs „16 powodów dla których warto odwiedzić Batorego". Wyniki zabawy zostaną ogłoszone 6 grudnia podczas imprezy urodzinowej. W tym dniu na wszystkich odwiedzających czekają dodatkowe atrakcje: tort urodzinowy, dekorowanie wielkiej paczki z prezentem, odwiedziny świętego Mikołaja, wspólne zdjęcie klientów C.H. Batory, gra miejska „Poszukiwania pomocników Św. Mikołaja", energorower, występ chóru ze świątecznym repertuarem. Szczegóły i regulamin zabawy na: www.batory.com.pl/gdynia.


***

Mikołajkowe Angry Birds i Św. Mikołaj w C.H. Klif

Małych fanów Angry Birds już 6 grudnia, o godz. 13.00 centrum zaprasza na spotkanie z jednym z najbardziej popularnych bohaterów gry - Red Birdem.

Organizatorzy zadbali o atrakcyjny program wydarzenia, podczas którego dzieci będą miały okazję wziąć udział w animacjach i konkursach w jego asyście. Nie lada gratką będzie wielki świąteczny turniej rozgrywany przy stanowiskach wyposażonych w konsole XBox. Na małego zwycięzcę zabawy czeka nagroda w postaci konsoli - wymarzony prezent pod choinkę!
***

Jarmark Świąteczny „Ze Szperka Mikołaj Rusza"

Jarmark w Galerii Szperk rozpocznie się wraz z kalendarzoym przybyciem św. Mikołaja czyli 6 grudnia, tego dnia z okazji uroczystego otwarcia pojawi się cała masa dodatkowych, bezpłatnych atrakcji.

W specjalnie zaaranżowanym przed Galerią świątecznym miasteczku po raz kolejny staną drewniane domki, wypełnione po brzegi bożenarodzeniowym klimatem, skupione wokół wspaniałej zimowej atrakcji, jaką w tym roku będzie lodowisko wraz z wypożyczalnią łyżew. 
Szczegóły: www.galeriaszperk.com/wydarzenie/jarmark#

 
***

Mikołajki w Centrum Riviera

Gdzie jest Mikołaj? Mieszka w choince i wraz z orszakiem śnieżynek w dniach 5-7 grudnia rozdaje prezenty.

Dodatkowo, Śnieżynki w Centrum Rivier (ul. K. Górskiego 2) będą rozdawały w pasażach świeżo upieczone świąteczne pierniczki, elfy będą przeprowadzały animacje z dziećmi. 
Szczegóły: www.centrumriviera.pl/pl/wydarzenia/i,swieta-w-centrum-riviera---gdzie-jest-mikolaj,857.html

ikona