1173 (773) 2014-12-02 - 2014-12-11

Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia 2015 - ruszyły zapisy

W 2015 roku po raz pierwszy w Polsce odbędą się legendarne zawody triathlonowe z cyklu IRONMAN - Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. Z tej okazji w warszawskim hangarze Polskich Linii Lotniczych LOT organizatorzy imprezy zaprezentowali samolot, który przez najbliższe pół roku będzie latał w malowaniu Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. Na stronie www.ironmangdynia.pl trwają zapisy do pierwszego Ironmana w Polsce.
IRONMAN® jest obecny na 5 kontynentach, a w ramach cyklu organizowanych jest w ciągu roku ponad 130 imprez, w których uczestniczy ponad 250 tysięcy sportowców.
Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zawody w Gdyni dołączyły do elitarnego grona IRONMAN 70.3. Nie ukrywam, że kiedy 6 lat temu zaczęliśmy organizować nasze zawody, było to naszym marzeniem. Dzisiaj z radością mogę powiedzieć, że moje marzenie się spełniło - mówi Piotr Netter dyrektor Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia.
Już od tego miesiąca, przez najbliższe pół roku, na krajowych oraz europejskich liniach latać będzie Embraer 175 w barwach PLL LOT i Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia.
Wznosimy się na wyższy poziom dosłownie i w przenośni. Współpraca z PLL LOT to potwierdzenie na to, że Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia to impreza o zasięgu międzynarodowym. Na zawody IRONMAN przyjeżdżają ludzie z całego świata. Statystycznie nawet połowa uczestników takich zawodów to obcokrajowcy - mówi Piotr Netter.
W przyszłorocznej imprezie, w poszczególnych dystansach, łącznie udział weźmie około 3800 zawodników.
Gdynia po raz kolejny tętnić będzie sportem.Od dawna stawiamy sobie za cel otwarcie miasta na wielkie przedsięwzięcia, często o zasięgu ogólnoświatowym, takie jak Red Bull Air Race czy Volvo Gdynia Sailing Days. Z drugiej strony aktywizujemy mieszkańców za pośrednictwem licznych, darmowych i ogólnodostępnych programów rekreacyjnych. Wierzymy, że sport jest kluczem do budowy nowoczesnego społeczeństwa - podkreślił Marek Łucyk, dyrektor GOSiR przy okazji przypominając, że nasze miasto miało okazję już współpracować z PLL LOT podczas Red Bull Air Race. W dniu zawodów nad gdyńską plażą, na bardzo niskim pułapie, przeleciał Boeing 787 Dreamliner - podkreślił dyrektor Łucyk.
Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia 2015. W programie zawodów zaplanowane są zawody na dystansie długim (1,9 km pływanie - 90 km rower i 21,1 km bieg) oraz sprinterskim (0,75 km - 20 km - 5 km), a także sztafety dla 3-osobowych drużyn oraz aquathlony dla dzieci. Uczestnicy Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia 2015 będą mogli zdobyć 35 slotów (przepustek) klasyfikacyjnych na Mistrzostwa Świata IRONMAN 70.3, które w 2016 roku odbędą się w Australii.
Strona: http://ironmangdynia.pl

ikona