1173 (773) 2014-12-02 - 2014-12-11

Nagroda im. Andrzeja Zawady pomoże wyruszyć w wymarzoną podróż

Jesteś młody, masz ambitne plany i podróżujesz? Marzenia są po to by je spełniać. Zgłoś się do konkursu o Nagrodę im. Andrzeja Zawady. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 stycznia 2015 roku. Finał odbędzie się podczas 17. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni. Na zwycięzcę czeka 15 tys. zł na realizację wymarzonej wyprawy.

Nagroda im. Andrzeja Zawady przyznawana jest już od trzynastu lat i ułatwia młodym globtroterom realizację ambitnych celów podróżniczo-eksploracyjnych. Oprócz prestiżu - zwycięzcę konkursu wybiera Kapituła Kolosów złożona z podróżniczych autorytetów - Nagroda daje też wymierną korzyść finansową. Towarzyszy jej fundowany przez prezydenta Gdyni grant w wysokości 15 tys. zł na zorganizowanie wyprawy.

Projekty wypraw mogą zgłaszać kandydaci, którzy nie ukończyli 35 lat (dopuszcza się też możliwość zgłoszenie grupowego, jeśli średnia wieku nie przekracza 35 lat). Decydując o tym, komu przyznać nagrodę, Kapituła bierze pod uwagę zarówno oryginalność i jakość projektu, na realizację którego kandydat zobowiązuje się przeznaczyć grant, jak i wcześniejszy dorobek podróżniczy uczestników konkursu. Wybrani kandydaci zostaną poproszeni o wygłoszenie podczas Kolosów w Gdyni prelekcji o swoim największym dotychczasowym dokonaniu.

Zgłoszenia należy przesyłać do 15 stycznia 2015 r. pocztą na adres Urzędu Miasta Gdyni, ul. 10 Lutego 24, 81-364 Gdynia. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy: http://gdyniaturystyczna.pl/pl/nagroda-im-andrzeja-zawady/regulamin-nagrody-im-zawady,83/

Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów odbędą się w dniach 13 - 15 marca 2015 r. w hali Gdynia Arena oraz Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

ikona