1173 (773) 2014-12-02 - 2014-12-11

Orłowo na kartach albumu

„Orłowo. Dzieje, krajobraz, architektura. Perła międzywojennej Gdyni" autorstwa Sławomira Kitowskiego i Marii Jolanty Sołtysik to nowa ciekawa pozycja na rynku, która przedstawia historię tej części Gdyni.
Stanowi bogato ilustrowaną opowieść o Orłowie, Kolibkach i Małym Kacku. Odkrywa mnóstwo nieznanych faktów, wiele archiwalnych dokumentów i fotografii. Jest też pierwszą architektoniczną monografią Orłowa, ukazującą wartość jego architektury, cechy stylowe i ludzi, którzy ją tworzyli. Wille i pensjonaty dawnego letniska stanowią bowiem cenny, choć słabo dotychczas eksponowany element przestrzenny modernistycznej Gdyni. Studiując karty tej książki poznajemy dzieje oraz krajobraz kulturowy Orłowa oraz powiązanych z nim Kolibek i Małego Kacka. Autorzy od lat są zaangażowani społecznie w ratowanie i eksponowanie unikalnego piękna tych miejsc, działając aktywnie w Towarzystwie Przyjaciół Orłowa.
Album do nabycia w sklepach EMPiK.
W najbliższy weekend, 6 i 7 grudnia 2014 r. w godz. 12.00 - 17.00, będzie można nabyć album z podpisem autorów w Centrum Riviera, ul. Kazimierza Górskiego 2.

ikona