1173 (773) 2014-12-02 - 2014-12-11

Rozmaitości Muzeum Miasta Gdyni

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy czarnego 1) zaprasza:
- w piątek, 5 grudnia 2014 r. o godz. 17.30 - na Turniej gry ARCHIMEMO. Modernizm w Gdyni 1926-1939. Wstęp wolny.
Archimemo to gra pamięciowa typu memory, przedstawiająca 32 perły międzywojennej architektury Gdyni, zawierająca ulotkę ze zdjęciami i opisami budynków (Dworzec Morski, Łuszczarnia Ryżu, Państwowy Instytut Meteorologiczny i in.). Gracze mają za zadanie jak najszybciej wyszukać wszystkie pary budynków, na oddzielnej ulotce mogą dowiedzieć się jaki jest to obiekt, gdzie się znajduje, kiedy został zbudowany i kto był jego architektem. Gra uzupełniona jest o anglojęzyczne tłumaczenie.
Dzieci będą mogły zagrać w kolorową, Bambakową grę typu memory, która ćwiczy pamięć kolorów i kształtów, spostrzegawczość i skupienie.
- 6 i 13 grudnia w godz. 11.00 - 13.00 - na weekendowe warsztaty dla rodzin - Sezon na prezenty.
Warsztaty wliczone są w cenę biletu do Muzeum Miasta Gdyni (normalny 7 zł, ulgowy 4 zł, rodzinny 15 zł, dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny). W świątecznej atmosferze dzieci wraz ze swoimi opiekunami przygotują upominki dla bliskich:
6.12 - Filcowe anioły;
13.12 - Magiczna niespodzianka.
Zapisy pod numerem: 58 66 20 935, 937.
- w sobotę, 6 grudnia 2014 r. o godz. 17.00 na wernisaż wystawy Adam Kilian. Anioły, diabły i cała reszta.
Wstęp wolny.
Wystawa w Muzeum Miasta Gdyni to druga, po ekspozycji w gdańskim NCK-u, odsłona prac artysty. O ile jednak gdańska wystawa, przygotowana w ramach Bałtyckich Spotkań Ilustratorów, główny punkt ciężkości umiejscowiła w twórczości Kiliana dla dzieci (zwłaszcza ilustracjach książkowych), o tyle w Gdyni pokażemy go też jako scenografa przedstawień dla dorosłych, fascynata folkloru. Szczególny nacisk chcemy położyć na fenomen polskiej szopki, w której diabły ścierają się z aniołami, rzeczywistość miesza z fantazją, śmieszność - z groteską.
Ekspozycję dopełnia prezentacja filmów animowanych udostępnionych przez TVP i Studio Miniatur Filmowych.
- w czwartek, 11 grudnia o godz. 18.00 na wykład Weroniki Szerle z cyklu Modernizmy i modernizacje. Moderniści dzieciom. O projektowaniu wnętrz, mebli i zabawek dla najmłodszych. Wstęp wolny.
Podczas wykładu Weronika Szerle opowie o polskich projektantach i artystach, takich jak Jan Kurzątkowski, Olgierd Szlekys czy Zofia Stryjeńska, którym potrzeby dzieci nie były obce. Dowodem tego są stworzone przez nich meble i zabawki dla najmłodszych. Opowie także o miejscach wyjątkowych takich jak pokój dziecinny na m/s „Batorym" jak również o kultowych, drewnianych klockach produkowanych w międzywojennej Warszawie.

ikona