1173 (773) 2014-12-02 - 2014-12-11

Stacja Św. Mikołaja w Teatrze Gdynia Główna

Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1) zaprasza:
6 grudnia o godz. 12.00 - „Pan Baj i zaczarowana katarynka".
Scenariusz i reżyseria: Magdalena Płaneta, Teatr Planeta M.
Piękna, delikatna opowieść o zagubieniu w pośpiechu współczesnego świata. Swoisty moralitet podany w subtelny, urokliwy sposób, zamknięty w małej teatralnej formie.
6 grudnia, godz. 14.00, 7 grudnia, godz. 12.00 - „Opowieści z cygańskiego kapelusza". Opowieści, akordeon, śpiew: Katarzyna Jackowska, opowieści, skrzypce: Iwona Sojka.
Bajki i prawdziwe historie - romskie i o Romach. Historie zielone jak lasy, toczące się jak wóz, szerokie jak niebo. Dużo romskiej muzyki na żywo, wspólnego śpiewania i zabaw muzycznych.
7 grudnia godz. 14.00 - „Braciszek i Siostrzyczka" na podstawie baśni braci Grimm. Reżyseria: Luba Zarembińska. Teatr Stacja Szamocin.
Pełna mądrości opowieść o chłopcu zamienionym w jelonka, i jego siostrze, poświęcającej się, aby go ratować. Spektakl zachwyca prostotą użytych środków, angażujących dziecięcą wyobraźnię.
Bilety na każdy ze spektakli w cenie 15 zł.
13 grudnia, godz. 19.00 - „Pan Kot" wg „Kota w butach" A. Carter. Reżyseria: Ida Bocian, obsada: Iwo Bochat. Idealna na chłodny grudniowy wieczór, alternatywna, pełna erotycznej zmysłowości wersja baśni o obutym kocie, który dzięki swojemu sprytowi sprawia, że jego pan zyskuje majątek i piękną małżonkę. Wszystko jednak ma swoją cenę, a żaden kot nie jest bezinteresowny...
Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych. Bilety: 20/30 zł.
Strona internetowa:
http://www.teatrgdyniaglowna.pl/

ikona