1173 (773) 2014-12-02 - 2014-12-11

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza 6 grudnia o godz. 16.00 i 7 grudnia o godz. 12.00 na familijną baśń Hansa Christiana Andersena „Królowa śniegu" w reżyserii Krzysztofa Babickiego.
Magiczna atmosfera, porywające piosenki i przyjaźń, która wszystko zwycięża. Nieśmiertelna baśń Andersena, opowiadająca o przyjaźni Gerdy i Kaja wystawionej na próbę przez okrutną Królową Śniegu. Barwne losy dwójki przyjaciół i fascynująca osobowość zimnej władczyni od lat przenoszą czytelników i widzów w magiczną przestrzeń, w której na szczęście, po wielu nieprzewidywalnych przygodach, dobro zwycięża.
Po spektaklach w dniach 6 i 7 grudnia zapraszamy dzieci i ich rodziców do udziału w „Zimowych Warsztatach Królowej Śniegu". Wspólnie zabawimy się w teatralnych plastyków i przygotujemy świąteczne kartki, inspirowane bajką.
6 grudnia o godz. 20.00 i 7 grudnia o godz. 17.00 zapraszamy na „Pokojówki" Jeana Geneta w reżyserii Krzysztofa Babickiego.
Dziś autor tego tekstu znalazłby się na okładkach wszystkich kolorowych pism, a jego twórczość sprzedawałaby się w tysiącach egzemplarzy. Skandalista i wyrzutek, który zmienił oblicze współczesnego teatru. Pokojówki zaś mają tę zaletę, że skupią uwagę każdego. Rozśmieszą. Bo jak to? Faceci przebierają się za kobiety? Zawsze śmieszne. Rozgrzeją. Bo podejrzane napięcie erotyczne buzuje w nich od pierwszych scen i słów. Utrzymają w napięciu. Bo uknuli misterny plan zbrodni, która... No właśnie. Francuski thriller erotyczny ze skomplikowaną zbrodnią w tle. Można powiedzieć, klasyka współczesnego dramatu, ale i scenariusz na hollywoodzki hit.
Strona internetowa:
http://www.teatrgombrowicza.art.pl/

ikona