1178 (778) 2015-01-23 - 2015-01-29

Centrum Współpracy Młodzieży szuka mentora

Jeśli chcesz poznać ludzi z różnych zakątków świata, a także skonfrontować swoje wyobrażenia na temat ich kultur i zwyczajów, jeśli język angielski nie jest Ci obcy i chcesz uczestniczyć w międzynarodowej przygodzie - zostań mentorem/mentorką. CWM poszukuje osoby, która będzie współpracować z nami jako wolontariusz na stanowisku: MENTOR/MENTORKA
WOLONTARIUSZY ZAGRANICZNYCH
Rolą mentora jest wsparcie zagranicznego wolontariusza, który pracuje w Polsce w organizacjach non-profit. Mentor/ka jest pomocą dla wolontariusza w stawianiu pierwszych, samodzielnych kroków w nowej, polskiej rzeczywistości, pomaga nawiązać znajomości, zapewnia wsparcie indywidualne, pomaga w rozwiązywaniu problemów na które może natrafić wolontariusz.
Wymagania:
- wiek minimum 20 lat,
- dobra znajomość języka angielskiego, mile widziane inne języki (rosyjski),
- możliwość poświęcenia ok. 2h tygodniowo przez okres ok. roku,
- otwartość, komunikatywność, ciekawość świata, zaangażowanie, motywacja,
- doświadczenie w pracy w organizacji pozarządowej (szczególnie młodzieżowej) lub nieformalnej grupie młodzieżowej (koła zainteresowań, kluby młodzieżowe itp.) będzie dodatkowym atutem.
CWM oferuje:
- działania w międzynarodowej grupie,
- możliwość samorozwoju oraz doskonalenia językowego,
- podnoszenie umiejętności na szkoleniach krajowych i zagranicznych.
Osoby zainteresowane proszone są o przesyłanie CV i listu motywacyjnego do 31.01.2015 r. na adres e-mail: sonia.zajac@cwm.org.pl
Wolontariat na stanowisku mentora ma charakter bezpłatny.
Należy dołączyć poniższą klauzulę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przechowywanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do prowadzenia procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dn. 29.08.97 r., Dz.U. Nr 133 poz. 883)".

ikona