1182 (882) 2015-02-20 - 2015-02-26

"Okno na parlament" - dwie godziny dobrej zabawy w Teatrze Muzycznym

Zabawne dialogi, niespodziewane  zwroty akcji i czarny humor w najlepszym wydaniu - to najnowsza adaptacja Cooney'owskiego „Okna na parlament", która już od najbliższego piątku zagości na deskach Teatru Muzycznego.
Okno na parlament w Teatrze Muzycznym w Gdyni Fot. Małgorzata Omachel-Kwidzińska Brytyjska farsa z udziałem przebiegłego ministra, seksownej i swobodnej sekretarki opozycji, gapowatego sekretarza, wścibskiego kierownika hotelu, zazdrosnego męża, interesownego kelnera i ...trupa rozgrywa się w ekskluzywnym apartamencie nr 648 w Hotelu Westminster. Główny bohater  - minister partii rządzącej, aby zrelaksować się, po ciężkich parlamentarnych bojach i debatach, zafundował sobie na konto rządu pokój, by tam spędzić noc z kochanką. Jednak romans zakłóca szereg niezwykłych postaci i niecodziennych wydarzeń...
 
Reżyser Marcin Sławiński zaprasza do teatru przede wszystkim tych, którzy lubią dobrą zabawę i śmiech:
- Wierzę w człowieka na widowni - nie będę go nudził, czy próbował nim wstrząsnąć ogłuszając rykiem decybeli. Nie będę mu wtłaczał siekierą do głowy jakiejś modnej politgramoty, obrażał, prowokował i z satysfakcją obserwował jak „polski kołtun" wychodzi w trakcie przedstawienia. I nawet, choć to najpiękniejsze zadanie teatru, nie będę próbował z nim mądrze rozmawiać, mając nadzieję, że może uda się to nam następnym razem. Bo przecież wszyscy lubimy czasami po prostu się pośmiać. Będę więc się cieszył, mając pełną widownię roześmianych ludzi - bo ja im daję radość, a oni mi chleb.
 
Marcin Sławiński jest autorem polskiej premiery „Okna na parlament" w 1993 r. w Teatrze Kwadrat w Warszawie. W styczniu 2015 r. spektakl wrócił na deski warszawskiej sceny. |Teraz czas na Gdynię... Okno na parlament w Teatrze Muzycznym Fot. Piotr Manasterski
 
Ray Cooney - należy do czołówki komediowych pisarzy angielskich, określany jest mistrzem farsy. Jest autorem m.in. takich hitów jak: „Wszystko w rodzinie", „ Nie teraz kochanie", czy „Maday" (sztuka grana z niesłabnącym powodzeniem od listopada 2011 roku w Centrum Kultury w Gdyni). „Okno na parlament" zostało nazwane „Rolls-Roycem farsy". Przyniosło Cooney'owi prestiżową nagrodę Oliviera dla najlepszej komedii 1991 roku.
 
Reżyseria: Marcin Sławiński
Tłumaczenie: Ewa Woźniak
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Renata Godlewska
Asystent reżyseria: Anna - Maria Urbanowska
 
Obsada:
Richard Willey: Rafał Ostrowski
George Pigden: Marek Sadowski
Jane: Anna - Maria Urbanowska
Pamela: Dorota Kowalewska
Siostra Foster: Katarzyna Kurdej
Ronnie: Sebastian Wisłocki
Kierownik: Tomasz Fogiel
Kelner: Marek Richter
Ciało: Aleksy Perski
Pokojówka: Marta Smuk
 
Okno na parlament w Teatrze Muzycznym w gdyni Fot. Małgorzata Omachel - KwidzińskaRealizacja świateł: Mirosław Bulczak
Realizacja dźwięku: Przemysław Mrówka
Produkcja: Monika Bieszke, Krystyna Jaworowska, Mirosław Niebodajew
Inspicjent: Iwona Warszycka - Kot
 
„Ono na parlament", Teatr Muzyczny w Gdyni, Nowa Scena, plac Grunwaldzki 1
20.02, godz. 19.00 (premiera);
Kolejne spektakle:
21. i 24.02, godz. 19.00;
22.02, godz. 17.00;
 
Bilety: 45 - 90 zł.
 
Więcej na: http://www.muzyczny.org/
 
 
 
 
 

ikona