Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1199 (999) 2015-07-03 - 2015-07-09

Bezpieczne wakacje na gdyńskich kąpieliskach

Gdyńskie Centrum Sportu jak co roku zadbało o to, żeby na wszystkich kąpieliskach w Gdyni ratownicy byli zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt, a użytkownicy plaż i amatorzy pływania w zatoce, czuli się bezpiecznie.
W Gdyni Śródmieściu, plażowicze mają do dyspozycji 200 metrów plaży wzdłuż, w Redłowie także 200 metrów, w Orłowie 100, a w Babich Dołach 100 metrów złocistego piasku. Czterech gdyńskich kąpielisk będzie pilnowało w sumie 35 ratowników. W rzeczywistości będzie ich trochę więcej, bo niektórzy przyjeżdżają do Gdyni na miesiąc, inni na dwa tygodnie, więc w sumie, podczas sezonu przewinie się ich około setki.


Każdy z ratowników posiada niezbędne dokumenty, a na miejscu otrzymali sprzęt potrzebny do ratowania. Są to między innymi łodzie wiosłowe, riby, skuter ratowniczy, quad, defibrylatory, deski ratownicze i deski ortopedyczne – mówi Marek Łucyk dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Kąpielisko w Gdyni Śródmieściu i gdyńska marina po raz kolejny dostały prestiżowe wyróżnienie, czyli Błękitną Flagę. Otrzymują je te miejsca, które spełniają restrykcyjne wymagania, nie tylko pod względem wizualnym, ale również organizacyjnym. Dokładamy wszelkich starań, aby spełniać restrykcyjne wymogi Fundacji na Rzecz Edukacji Ekologicznej. Plaża jest kompleksowo sprzątana, regularnie przeprowadzane są także badania wody. Plażowiczom udostępniamy toalety, przebieralnie i prysznice – dodaje Marek Łucyk.

Amatorów sportu z plaży Śródmieście, na pewno ucieszy program Aktywne Lato. W jego ramach będzie działała wypożyczalnia piłek, siatek i innych sprzętów przydatnych do gry na plaży, a wykwalifikowani instruktorzy będą organizować w ciągu wakacji mini-turnieje siatkówki i piłki nożnej plażowej.
Sezon na gdyńskich kąpieliskach potrwa do 31 sierpnia.

ikona