1199 (999) 2015-07-03 - 2015-07-09

Gala Albatrosów 2015

17 czerwca w Gdyńskiej Szkole Filmowej odbyła się Gala Albatrosów 2015. Jury Przeglądu Amatorskich Filmów Uczniowskich Albatrosy 2015 w składzie Jerzy Rados, Marta Drankiewicz i Sławomir Pultyn przyznało nagrody.
I tak:
Albatrosa 2015 za najlepszy krótki film fabularny otrzymał Michał Toczek z I ALO w Gdyni za film „Urodziny” pod opieką Alicji Rose. Albatrosa 2015 za najlepszy krótki film dokumentalny przyznano Mateuszowi Buławie z I LO w Bydgoszczy za film „Gdy przyjdzie mi ten świat porzucić” pod opieką Danuty Kopińskiej-Kołowacik. Albatrosa 2015 za najlepszą krótką formę filmową otrzymała Kamila Borys z Liceum Plastycznego w Supraślu za film „Cytat” pod opieką Katarzyny Zabłockiej. Jury przyznało również Nagrodę Specjalną dla Macieja Buszmana z IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni za dokument „Miejsce” pod opieką Wojciecha Kullinga. Wyróżnienia otrzymali:
- Anna Narel z Liceum Plastycznego w Supraślu za film „Animowane obrzędy” pod opieką Katarzyny Zabłockiej;
- Aleksandra Folczak z XL Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie za dokument „Muszę sobie trampki kupić” pod opieką Agnieszki Garbacz;
- Zuzanna Drzymulska z III Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie za fabułę „The one day Club” pod opieką Wojciecha Jastrzębskiego;
- Konrad Wojtowicz za rolę Antka w filmie „Urodziny” w reżyserii Michała Toczka z I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni pod opieką Alicji Rose.

ikona