1199 (999) 2015-07-03 - 2015-07-09

Oprowadzania kuratorskie w Muzeum Miasta Gdyni

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na niedzielne oprowadzanie kuratorskie po wystawach:
- Kacper Kowalski Efekty uboczne Side Effects - 19.07, godz. 14.00

Wyjątkowy projekt polskiego fotografa Kacpra Kowalskiego, nagrodzony w tegorocznym World Press Photo, ukazuje skomplikowaną relację między człowiekiem a zamieszkiwaną przez niego planetą. Na wystawie w Muzeum Miasta Gdyni oglądać można 28 prac.
- Narodziny Miasta. Gdyński modernizm w dwudziestoleciu międzywojennym - 12.07, 26.07, godz. 14.00
Gdynia powstawała, gdy w światowej architekturze dokonywał się wielki przełom. Widzialnym znakiem przemiany, jaką przyniósł architektoniczny modernizm stała się gładka, przeszklona ściana, pomalowana na biało! Jasne były mury gdyńskich urzędów, gdyńskich biurowców, gdyńskich kamienic, gdyńskich willi, gdyńskich bloków. Tak zrodził się mit „białej Gdyni”. Gdynię zrodził mozół tysięcy ludzi, którzy za sobą zostawiali dotychczasowe życie, by budować je na nowo. Stworzyli miasto, które stało się dumą ich samych i kraju. Miasto, które do dziś stanowi symbol sukcesu całego pokolenia Polaków żyjących między dwiema strasznymi wojnami.
Celem wystawy jest zaprezentowanie, w sposób nowoczesny i atrakcyjny dla szerokiej publiczności, fenomenu narodzin Gdyni, w tym zwłaszcza jej architektury.
Niedzielne oprowadzania kuratorskie:
- bilet normalny – 7 zł,
- bilet ulgowy – 4 zł,
- dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny.

ikona