Uwaga! Skrócił się termin przerwy w dostawie ciepłej wody. OPEC już napełnia sieć. Szczegóły w komunikacie.
1202 (1002) 2015-08-07 - 2015-08-13

Mistrzowskie Jastrzębie z wizytą u prezydenta

Przed X Super Finałem, to ich rywale, czyli Panthers Wrocław byli faworyzowani przez media, przepowiadające ich zwycięstwo. Jednak zawodnicy z Seahawks Gdynia zachowali zimną krew i ostatecznie jednym przyłożeniem obronili tytuł Mistrza Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. We wtorek 4 sierpnia mistrzowie odwiedzili prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka i odebrali gratulacje.

Gdyby połączyć gdyńskie i sopockie Jastrzębie, sala w gdyńskim magistracie musiałaby pomieścić w sumie 150 zawodników. Jednak wakacje sprawiły, że w urzędzie stawiła się okrojona, ale silna reprezentacja. Spotkanie upłynęło przede wszystkim pod znakiem składania gratulacji. Mam nadzieję, że kolejne etapy rozwoju drużyny powodują, że jeszcze nie raz będziemy się takimi sukcesami cieszyć. Pragnę nie tylko słowem, ale bardziej konkretnie wyrazić wdzięczność. Dlatego przyznajemy klubowi nagrodę w wysokości 30 tysięcy złotych i ufam, że pomoże ona w w zdobywaniu sukcesów - mówił podczas spotkania prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Z kolei w imieniu zawodników trener klubu Maciej Cetnerowski przekazał klubową koszulkę prezydentowi Gdyni. 

 Chociaż Seahawks Gdynia mają obecnie przerwę w rozgrywkach, to nie osiadają na laurach. Teraz skupiamy się na juniorach; wśród nich  jest wielu zdolnych zawodników, którzy  mają szansę zasilić pierwszy zespół. To też czas decyzji, kto zostaje, a kto idzie na sportową emeryturę. W najbliższym czasie będziemy też prowadzić konsultacje z zagranicznymi zawodnikami, których zadaniem jest dopełnienie drużyny - tłumaczy szkoleniowiec Maciej Centerowski.

 

 

 

ikona