Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1203 (1003) 2015-08-14 - 2015-08-27

Gdyński przysmak zamknij w słoiku

Szlak Kulinarny Centrum Gdyni po raz piąty zaprasza wszystkich pasjonatów gotowania do udziału w konkursie na Gdyński Przysmak. Tym razem inspiracją będzie hasło „Zamknij lato w słoiku". Twoja spiżarnia pęka w szwach od przetworów i weków z letnich owoców lub warzyw? A może znasz przepis na marynowanego śledzia? Znasz wyjątkową recepturę przekazywaną w rodzinie   z pokolenia na pokolenie lub sam jesteś jej autorem? Ten konkurs jest właśnie dla Ciebie! Interpretację tego hasła może ograniczyć jedynie Twoja wyobraźnia!

Trwa piąta edycja konkursu na „Gdyński Przysmak". Każdy, kto  prześle autorski przepis na gdyński przetwór wraz z jego zdjęciem, może zostać zwycięzcą.

Nim jednak przystąpicie do pracy, warto poszukać inspiracji w naszym pięknym mieście. Odpowiedzieć sobie na pytanie jaki smak kojarzy mi się z letnią Gdynią. A gdy znajdziecie odpowiedź - zamknijcie ją w słoiku. Oczaruj nas smakiem i wyglądem. Nie zwlekaj więc i podziel się z nami swoją kulinarną pasją, a być może to właśnie Twój przepis podpije kubki smakowe szefów kuchni gdyńskich restauracji i zagości na gdyńskich stołach.

Przepisy, koniecznie ze zdjęciem należy nadsyłać do 24 sierpnia 2015 r. Uroczyste ogłoszenie zwycięzców konkursu nastąpi na Hali Targowej w sobotę 29 sierpnia 2015 r. podczas V Weekendu Kulinarnego Gdyni. Wyboru 3 najlepszych przepisów dokona komisja złożona z gdyńskich smakoszy. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. 

Aby wziąć udział w konkursie, należy przepis wraz ze zdjęciem przesłać na projekty@arg.gdynia.pl lub do siedziby organizatora - Forum Kultury Sp. z o.o. - na adres ul. Armii Krajowej 24, 81-372 Gdynia do dnia 24 sierpnia włącznie  - decyduje data stempla pocztowego.

Nagrodami w konkursie są:

- I nagroda - voucher do sklepu wnętrzarskiego o wartości 400 zł

- II nagroda - voucher do sklepu wnętrzarskiego o wartości 200 zł

- III nagroda - książka kucharska i pamiątki Szlaku Kulinarnego Centrum Gdyni

ikona