1203 (1003) 2015-08-14 - 2015-08-27

Klub Miłośników Sztuki - Razem w sztuce…

Klubu Miłośników Sztuki powstał ponad 47 lat temu z potrzeby podjęcia działań twórczych w terapii poprzez sztukę, dzięki profesorom Zdanowiczowi i Bodzińskiemu, oraz prekursorce zastosowania arteterapii dr hab. med. Magdalenie Tyszkiewicz. Klub działa nieprzerwanie przy Centrum Zdrowia Psychicznego w Gdyni i skupia grono pasjonatów angażujących się w działania artystyczne; od poezji, poprzez prozę, muzykę
i malarstwo.  Twórcy z klubu mieli liczne wystawy w Europie , m.in. we Francji, w Belgii, Danii, Niemczech oraz Japonii  a także w Ameryce Północnej i Południowej.

Wystawa „Razem w sztuce” to wspólna prezentacja prac, zarówno uczestników spotkań: Aleksandry Kowalskiej, Haliny Walasek, Anny Piórkowskiej, Mirosława Śledzia, Kornela Kowalskiego, Czesława „Balejaża”, Roberta Korzeniowskiego, Krzysztofa Nawrockiego, Krzysztofa Opioły, Kajetan Karpiński, Janusza Mierzejewskiego, Edmunda Mrocha, jak i prowadzących klub Magdaleny Tyszkiewicz, i muzyka terapeuty Maksymiliana Mleczka.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 21 sierpnia w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. 3 Maja 27/31. Początek  godz. 17.00.

ikona