1203 (1003) 2015-08-14 - 2015-08-27

Menu artystyczne Cafe&Art U Muzyk’Uff

Cafe&Art U Muzyk’Uff (ul. Derdowskiego 9 - 11):

- 19 sierpnia o godz. 19.00 - Yach Paszkiewicz - Noc Wideoklipów.

Wstęp wolny.

To noc wideoklipów z komentarzami Yacha Paszkiewicz,  czyli to co najciekawsze pojawiło się w polskim teledysku w ostatnich latach i wiele nieznanych archiwalnych prac z trójmiasta. W programie: Waglewski, Maleńczuk, No Limits, Voo Voo, Jamal, Mozil, Śmietana, Auguscik, Warm Trio, Apteka, Oczi Cziorne, Kult, Kazik, De Mono, Elektryczne Gitary, Dr Misio, Bielizna, Big Cyc, The Wisdom Band i wiele wiele innych mało znanych wideoklipów. Będzie upojnie i ciekawie.

Patronat medialny Radio Gdańsk, trojmiasto.pl, jazzsoul.pl, etherjazzu.pl, radiojazz.fm, Slow life Food&Garden, gogdynia.pl, eratuszgdynia.pl, Kurier Gdyński i miastokultury.pl.

- 21 sierpnia o godz. 20.00 w Cafe&Art U Muzyk’Uff (ul. Derdowskiego 9-11) wystąpi Kuba Stankiewicz & Maciej Sikała.

Kuba Stankiewicz karierę rozpoczynał w drugiej połowie lat 80., grając z zespołem Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego, potem z kwintetem i kwartetem Zbigniewa Namysłowskiego (płyty „Open” i „Song Of Innocence”).

W latach 1987-1990 studiował w Berklee College of Music w Bostonie, a dyplom w klasie fortepianu odebrał wraz z wyróżnieniem Nagrodą Oscara Petersona. Był półfinalistą prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych im. Theloniousa Monka w Waszyngtonie. Z czasów „amerykańskich” warto także wspomnieć o współpracy z orkiestrą legendarnego klarnecisty i bandleadera Artiego Shawa.

Od lat Kuba Stankiewicz zajmuje się działalnością pedagogiczną; w 2009 roku obronił doktorat na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jest także wysoko cenionym specjalistą od muzycznych programów komputerowych (Apple Certified Logic Trainer).

Maciej Sikała ur. w 1961 r. w Gdańsku. Muzyk jazzowy, saksofonista, kompozytor, wykładowca klasy saksofonu na kierunu jazzowym w Akademiach Muzycznych w Gdańsku i Bydgoszczy. Współpracował koncertując lub nagrywając z czołówką polsiej sceny jazzowe m in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Tomaszem Szukalskim, Leszkiem Możdżerem, Piotrem Wojtasikem, Jarosławem Śmietaną, Leszkiem Kułakowskim, Wojciechem Karolakiem oraz z muzykami z zagranicy tj: Lester Bowie, David Liebman, Ronnie Burrage, Billy Harper, Wayne Dockerey, John Betsch, Kenny Wheeler, Eddie Henderson, Tim Haggans, David Kikoski.

Nagrał ponad 50 płyt w tym pięć autorskich, z których dwie były nominowane do nagrody „Fryderyki”. Od kilku lat prowadzi zajęcia na warsztatach jazzowych w Pułtusku i Nysie. Koncertował w Niemczech, Rosji, Bułgarii, Czechach, Słowacji, Słowenii na Białorusi, Litwie, we Francji, Szwecji, Mołdawii, Rumunii, Kanadzie, Izraelu, Austrii, Ukrainie, Belgii, Indiach, Anglii, we Włoszech.

W ankiecie Jazz Forum ,,Jazz Top’’ zajmował pierwsze miejsce w kategorii saksofonu tenorowego w latach 1995-2005, 2010 i 2012-2014.

Bilety w przedsprzedaży 30 zł / w dniu koncertu 40 zł do nabycia tylko U Muzyk'uff.

ikona