1203 (1003) 2015-08-14 - 2015-08-27

Propozycje dla wolontariuszy

YMCA Gdynia i Gdyńska Akademia Srebrnego Wieku poszukują wolontariuszy. Prowadzi wykłady, lektoraty, zajęcia ruchowe, artystyczne i hobbystyczne dla seniorów w ramach Gdyńskiej Akademii Srebrnego Wieku. Poszukują osób, które chcą dzielić się swoją wiedzą, pasją i umiejętnościami z gdyńskimi seniorami. Wolontariusz sam decyduje ile czasu chce poświęcić na działanie i jaki typ zajęć chciałby prowadzić.
Osoby zainteresowane proszone są o kontakt pod numerem telefonu 58 620 31 15, mailowo: gdynia@seniorzy.ymca.pl lub osobiście w recepcji YMCA, ul. Żeromskiego 26.
***
Fundacja FLY poszukuje osób chętnych do prowadzenia, w formie wolontariatu, zajęć dla seniorów w roku akademickim 2015/2016. Zajęcia mogą dotyczyć dowolnej, zaproponowanej przez wolontariusza dziedziny: zajęć ruchowych, artystycznych, hobbystycznych, lektoratów językowych, lub stanowić cykl wykładów na wybrany temat.
Zajęcia mogą prowadzić nie tylko wykwalifikowani nauczyciele - mile widziani są pasjonaci, specjaliści w swoich dziedzinach, studenci. Zapisy w siedzibie Fundacji FLY, ul. Świętojańska 36/2, od pon. do pt. w godz. 9.00 – 16.00. Kontakt tel. 693 996 088.
***
Jesteś osobą otwartą, kontaktową i lubisz działać? Chcesz poznać ciekawych ludzi, dobrze się bawić, nauczyć się czegoś nowego i równocześnie pomóc innym? Jeśli tak, zostań wolontariuszem w ramach projektu „Niepełnosprawni – aktywni społecznie” i wspomóż osoby niepełnosprawne w prowadzeniu aktywnego życia i czynnym angażowaniu się w życie społeczne!
Jako wolontariusz przez kilka miesięcy (wrzesień-grudzień 2015) zajmiesz się indywidualnym wsparciem dorosłej osoby niepełnosprawnej ruchowo lub sensorycznie (niewidomej/niedowidzącej). Twoim zadaniem będzie inicjowanie kontaktu i organizacja wspólnych, regularnych spotkań. Miejsce i forma spotkań będą zależeć od Waszych chęci i pomysłów – może to być wyjście do kawiarni, kina, muzeum, na spacer lub spotkanie w domu. Chodzi o to, by zachęcić osoby niepełnosprawne do aktywnego i twórczego spędzania czasu.
Jeśli zainteresowała Cię powyższa propozycja, masz minimum 18 lat i jesteś z Gdyni prześlij swoje zgłoszenie! Szczegóły dotyczące projektu, termin zgłoszeń i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej organizatora - Centrum Współpracy Młodzieży: www.cwm.org.pl
Projekt powstał z inicjatywy miasta Gdynia i jest przez nią współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

ikona