1203 (1003) 2015-08-14 - 2015-08-27

Rzeka Kacza i jej uroki...

Miejski Klub Seniora Orłowo z Radą Dzielnicy Orłowo, zaprasza we wtorek, 18 sierpnia 2015 r. wszystkich chętnych (bez względu na wiek) do udziału w spacerze wzdłuż rzeki Kaczej. Zbiórka o godz. 12.00 przy siedzibie Miejskiego Klubu Seniora Orłowo, ul. Orłowska nr 66.

Spacer rozpocznie się od mostu przy ul. Lotników, a zakończy przy zbiorniku retencyjnym w Krykulcu (teren Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego - Rezerwat Leśny - „Kacze Łęgi". Będzie można poznać uroki najdłuższej gdyńskiej rzeki, która swe źródła ma w Bojanie a, ujście do morza w Orłowie. W spacerze będzie uczestniczył inż. Wiesław Czeszyk, leśniczy Leśniczówki Witomino. W trakcie spaceru, leśniczy opowie o życiu lasu i udziale w nim rzeki Kaczej z jej urokliwymi meandrami.

Przewidywany czas spaceru - około 4 godz. Organizatorzy zalecają sportowe obuwie - najlepiej, „znoszone", które uczestniczyło w nie jednym spacerze.

***

Sławomir Kitowski, prezes Towarzystwa Przyjaciół Orłowa i autor książek zaprasza na zaskakujący i nietypowy spacer historyczny pt. „Kaczą pod prąd” w środę, 19 sierpnia 2015 r. o godz. 17.00, zbiórka w Domku Żeromskiego. Autor proponuje odważnym miłośnikom Orłowa wędrówkę nurtem największej gdyńskiej rzeki, od mostku przy ul. Orłowskiej do mostku przy ul. Szyprów. Pokaże miejsce nieistniejących dwóch stawów młyńskich i tajemnicze pozostałości ich zabudowy oraz najbardziej malowniczy, dziki odcinek Doliny Rzeki Kaczej. Obowiązkowo na ten „mokry” spacer należy zabrać wysokie kalosze I obuwie na zmianę. Po spacerze powrót do Domku Żeromskiego na spotkanie autorskie z okazji nowego wydania książki „ORŁOWO Perła Gdyni. Dzieje, krajobraz, architektura”.

ikona