1203 (1003) 2015-08-14 - 2015-08-27

Uchwyć Gdyński modernizm w obiektywie

V edycja konkursu fotograficznego „Gdyński modernizm w obiektywieAparaty w dłoń i do miasta! Rozpoczęła się V edycja konkursu fotograficznego „Gdyński modernizm w obiektywie". Miłośnicy architektury, modernizmu i fotografii po raz kolejny mogą zaprezentować swój talent połączony z pasją i umiejętnością obserwacji, a przy okazji wygrać atrakcyjne nagrody. Termin nadsyłania prac upływa 15 września 2015 roku.
 
Do tegorocznego konkursu można zgłaszać prace w kategoriach:
- FM - Forma Modernizmu - geometria, gra światła, detal w architekturze modernistycznej Gdyni
- ZM - Życie Miasta - niepozowane sceny życia miejskiego pośród architektury modernistycznej Gdyni
- MP - Modernizm w Podróży - modernizacje w architekturze miast europejskich XX wieku
- MM - Modernizm Mobilny - architektura modernistyczna Gdyni sfotografowana telefonem komórkowym i przetwarzana dostępnymi w aplikacji filtrami
- AK - Architektura Kupca -  modernizm w architekturze Z. Kupca
 
Ta ostatnia z kategorii  to nowość w konkursie. Zbigniew Kupiec był  projektantem, jednym z najbardziej płodnych architektów gdyńskiego modernizmu, który stworzył m.in. dom Orłowskich, kamienicę przy ul. Świętojańskiej, w której obecnie znajduje się Empik,  willę Piotrowskiego na Kamiennej Górze czy willę hrabiny Łosiowej. W ten sposób chcemy upamiętnić 110 rocznicę urodzin wielkiego architekta  - tłumaczy Jacek Debis z Agencji Rozwoju Gdyni.
 
Na zwycięzców tegorocznego konkursu czekają nagrody:
- I nagroda: 1000 złotych
- II nagroda: bon o wartości 500 złotych do sklepu fotograficznego
- III nagroda: albumy fotograficzne
 
Ponadto prace nagrodzonych i wyróżnionych uczestników konkursu zostaną opublikowane na stronach internetowych organizatora zaś w dniach 24 - 27 września 2015 roku  podczas Weekendu Architektury, trafią na pokonkursową wystawę fotograficzną. Później ruszą w świat. Fotografie z wcześniejszych edycji objechały już kawał Polski mi.in: Kraków czy Poznań. Prezentowane były w prestiżowych miejscach. W tej chwili pokazywane są Katowicach w Galerii na Mariackiej - podkreśla Jacek Debis.
 
Szczegóły na tema konkursu na stronie: www.modernizmgdyni.pl i na fecebookowym fanpage'u: facebook.com/modernizmgdyni.

regulamin konkursu do pobrania

ikona