Trzy gdyńskie kąpieliska – Redłowo, Śródmieście i Babie Doły są otwarte dla mieszkańców i turystów.
1208 (1008) 2015-09-25 - 2015-10-01

Jak napisać dobrą książkę – porady czytelników

Stowarszyszenie Ovum zaprasza seniorów (60 lat +) pasjonujących się literaturą do udziału w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie OVUM w ramach projektu „Literacka jesień życia".
Panuje przekonanie, że powieściopisarstwa można się po prostu nauczyć. Dostępnych jest wiele poradników i kursów dla przyszłych pisarzy. Efekty jednak często przyprawiają czytelników o zgrzytanie zębami.
Czy zdarzało się Państwu podczas lektury uczucie irytacji, zniechęcenia, nudy...? Być może pojawiała się refleksja, że ktoś temu autorowi powinien wprost powiedzieć, że konkretny zabieg literacki, styl czy postać są wyjątkowo nieudane...
Jak więc pisać dobre książki? Oto jest pytanie z jakim zwraca się do Państwa Stowarzyszenie Ovum.
Jaką radę - z perspektywy czytelnika - dalibyście początkującemu pisarzowi? Czego unikać, co jest ciekawym zabiegiem, przykuwającym uwagę, jak się przygotowywać do pisania?
Najciekawsze wypowiedzi - rady dla pisarzy - zostaną opublikowane na stronie www.gdyniaczyta, a autorzy nagrodzeni książkami.
Wypowiedzi można przesyłać do 5 października 2015 r. (decyduje data stempla pocztowego lub wysłania maila). Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 12 października 2015 r. Uczestnik może zastrzec podanie swoich danych osobowych do publicznej wiadomości i wyrazić zgodę na publikację jego utworu pod pseudonimem. Należy podać telefon kontaktowy lub adres e-mail.
Zgłoszenia można przesłać mailowo na adres: gdyniaczyta@gmail.com, listownie lub osobiście do siedziby Stowarzyszenia Ovum. Adres: Stowarzyszenie Ovum, ul. Traugutta 2, 81-388 Gdynia.
Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu Aktywizacji Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020.

ikona