1208 (1008) 2015-09-25 - 2015-10-01

Polska Pięknieje dzięki Gdyni! Sukces miasta w konkursie MiR

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia wspólnie z Centrum Nauki Experyment zwyciężyły w plebiscycie publiczności konkursu Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich. Nagrodę z rąk Minister Infrastruktury i Rozwoju, Marii Wasiak, odebrał wiceprezydent Gdyni, Michał Guć.
18 września 2015 r. na uroczystej gali w Warszawie ogłoszono werdykt ósmej edycji konkursu Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich, organizowanego przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Zwycięzców konkursu głównego wybrali przedstawiciele Ministerstwa, jednak równolegle odbył się także otwarty plebiscyt publiczności. Projekt rozbudowy Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego zwyciężył w internetowym głosowaniu w swojej kategorii - Edukacja!
Ta nagroda jest dla nas szczególnie cenna, bo kapituła zakwalifikowała nas do ścisłej czołówki, a to internauci, spośród tych projektów wybrali właśnie nasz gdyński. Osoby te codziennie korzystają z możliwości, jakie otwiera przed nimi gdyński Park. To wielka radość, że gdyńskie sukcesy podawane są za wzór do naśladowania. Trzeba jednak pamiętać, że trudno byłoby nam zrealizować projekt tak spektakularnej rozbudowy PPNT gdyby nie Fundusze Unijne - powiedział po uroczystości wiceprezydent Michał Guć.
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny to jeden z największych tego typu obiektów w naszym kraju. Jest miejscem, które zaprasza do siebie wszystkie otwarte i kreatywne umysły. Kształci i wyposaża w umiejętności cały przekrój grup wiekowych i społecznych: dzieci, studentów, freelancerów i biznesmenów. Swoją edukacyjną misję Park realizuje poprzez bogatą działalność Centrum Nauki Experyment, drugiego największego centrum nauki w Polsce. Park może pochwalić się również prężnie rozwijającym się Centrum Kreatywnej Przedsiębiorczości. To tu swoją siedzibę ma Strefa Startup Gdynia, przestrzeń dedykowana studentom i absolwentom na początku biznesowej drogi. W jego ramach działają też Centrum Designu Gdynia, Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe Zaawansowanych Technologii czy Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej. Edukują one i odpowiadają na wyspecjalizowane potrzeby swoich odbiorców - przedsiębiorców, projektantów, inżynierów, wynalazców. Na terenie Parku może działać 300 innowacyjnych firm, co przekłada się na ok. 3000 miejsc pracy. Centrum Nauki Experyment miesięcznie odwiedza ponad 20 tysięcy osób.
W konkursie Polska Pięknieje nagradzane są najlepsze przedsięwzięcia zrealizowane dzięki wsparciu środków Unii Europejskiej.

ikona