Trzy gdyńskie kąpieliska – Redłowo, Śródmieście i Babie Doły są otwarte dla mieszkańców i turystów.
1211 (1011) 2015-10-16 - 2015-10-22

Gdynia dołączyła do rodziny Open House

Za nami pierwsza w Polsce edycja festiwalu architektury Open House. Gdynia dołączyła do międzynarodowej rodziny wydarzeń, które odbywają się w ponad 30 miastach na świecie, m.in. Londynie, Barcelonie, Nowym Jorku czy Melbourne. Gościem specjalnym premierowego wydarzenia była Victoria Thornton - pomysłodawczyni festiwalu.
Open House Gdynia jest częścią projektu Open House Worldwide, który powstał 20 lat temu z inicjatywy londyńskiej architekt Victorii Thornton. BBC określiło mój pomysł szalonym, ale jak widać możliwym do wykonania. Otwieramy nie tylko prywatne domy i mieszkania dla publiczności, ale prowokujemy do spotkań i rozmów. W wielu miejscach gdzie organizujemy Open House, ustawiają się długie kolejki zwiedzających, którzy ze sobą dyskutują i wymieniają doświadczenia na temat architektury - opowiadała Victoria Thornton podczas konferencji inaugurującej wydarzenie w Gdyni.
W trakcie Open House Gdynia otworzyły się drzwi gdyńskich mieszkań prywatnych i obiektów publicznych - uczestnicy odwiedzili między innymi gdyński ratusz, „Akwarium" na terenie byłej Stoczni Gdynia czy mieszkanie Joli Słomy i Mirka Trymbulaka.
Celem Open House Festival jest promowanie wysokiej klasy wzornictwa oraz budowanie społecznej świadomości w zakresie organizacji przestrzeni miasta oraz dekoracji wnętrz.

ikona