Trzy gdyńskie kąpieliska – Redłowo, Śródmieście i Babie Doły są otwarte dla mieszkańców i turystów.
1211 (1011) 2015-10-16 - 2015-10-22

Nowy konkurs dla rad dzielnic „Przyjazna dzielnica”

Podczas gdy projekty Gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego skupiają się na tak zwanych „działaniach twardych", jak inwestycje czy remonty, jeszcze w tym roku gdyńskie rady dzielnic rozpoczną konkurs, który jest poświęcony „działaniom miękkim". Projekt „Przyjazna dzielnica" powstał w wyniku ewaluacji zeszłorocznego BO i pozwoli wyłonić najlepsze pomysły skierowane bezpośrednio do mieszkańców.
Istotą pomysłu jest współpraca. Gospodarzem projektu będą rady dzielnic, których zadaniem jest stworzenie lokalnego partnerstwa na rzecz działań lokalnych. W skład takiego Partnerstwa mogą wejść np.: rada dzielnicy, biblioteki, szkoły, samorządy uczniowskie, rady rodziców, kluby seniora, lokalne organizacje pozarządowe, parafie, spółdzielnie, MOPS, CAS, Gdyńskie Centrum Sportu, Zarząd Komunikacji Miejskiej itp. To rada dzielnicy ma zadecydować, który wniosek trafi pod głosowanie - tłumaczy Paweł Brutel, radny Miasta Gdyni.
Wyboru dokonają mieszkańcy, w dokładnie taki sam sposób jak w przypadku głosowania w Budżecie Obywatelskim, czyli internetowo. Konkursy ogłoszone zostaną jeszcze w tym roku, najlepsze pomysły zrealizowane zostaną w przyszłym roku. W budżecie miasta zarezerwowano na ten projekt 550 000 zł, co oznacza że każda dzielnica dostanie po 25 000 zł.

ikona