1211 (1011) 2015-10-16 - 2015-10-22

Teatr Gdynia Główna zaprasza do Stacji Bajek

Teatr Gdynia Główna powraca do niedzielnych spektakli dla najmłodszych w ramach cyklu Stacja Bajek.
- 18 października o godz. 12.00 – „Tymoteusz Rym Cim Cim” – inspirowany sztuką Jana Wilkowskiego w reżyserii Luby Zarembińskiej. Pełen humoru i ciepła spektakl o niesfornym niedźwiadku – Tymoteuszu Rym Cim Cim i samotnie wychowującym go Tacie niedźwiedziu. Tymoteusz przygarnia bezdomnego psa, co prowadzi do wielu zabawnych perypetii.           
W przedstawieniu ożywają poduszki, koce, poszewki i inne przedmioty codziennego użytku, kreując przy pomocy wyobraźni widza pełnokrwiste komediowe postacie z serii dziecięcych sztuk Wilkowskiego o Tymoteuszu: Misia i jego Tatę, Ptaki, Kwokę, Psiuńcia i Lisicę.
Bilety 15 zł.
- 24 października o godz. 19.00 - „Epitafium dla władzy” inspirowane myślą Cesarza Ryszarda Kapuścińskiego w reżyserii Ewy Ignaczak. Spektakl Epitafium dla władzy stanowi ogromne, wielopoziomowe wyzwanie – adaptacyjne, reżyserskie, aktorskie. Uniwersalna, rozpisana na trzech aktorów, angażująca widza emocjonalnie i intelektualnie opowieść o mechanizmach władzy niezwykle rzadko przenoszona na scenę zadaje pytania, na które odpowiedzi udzielają nieliczni, a uchyla się od niej zbyt wielu.
Repertuar oraz wszystkie szczegóły dostępne są na stronie internetowej: www.teatrgdyniaglowna.pl

ikona