1219 (1019) 2015-12-11 - 2015-12-17

„Gdynia na ucho” - Spacer po centrum z osobistym przewodnikiem

Autorski spacer po modernistycznym centrum Gdyni ma wersję audio. Ze strony gdyniaturystyczna.pl można pobrać na telefon lub tablet osobisty przewodnik „Gdynia na ucho”.
Spacer został przygotowany z okazji nadania Śródmieściu Gdyni prestiżowego tytułu Pomnika Historii. Opracowali go Kasia i Maciej Marczewscy, prowadzący blog RuszajwDrogę w ramach akcji Gdynia zdaniem blogerów. Najpierw, wiosną, miał swoją edycję w formie ulotki z mapą. Cieszyła się ona jednak tak wielkim powodzeniem, że zdaniem blogerów i miasta zasłużyła sobie nie tylko na wznowienie, ale też na wersję audio.
Plik z przewodnikiem przygotowany jest w formacie mp3 i po nieodpłatnym pobraniu ze strony internetowej można go odsłuchiwać na smartfonie, tablecie czy odtwarzaczu mp3. Głosy Kasi i Macieja prowadzą słuchacza po najciekawszych miejscach modernistycznego centrum Gdyni. Opowiadają o ich historii, znaczeniu, a czasem i przyszłości, barwnym, pełnym ekspresji językiem.
Wznowiona i poszerzona została także ulotka  z mapą, na której zaznaczona jest trasa spaceru. Ją także można pobrać ze strony gdyniaturystyczna.pl i wydrukować lub oglądać na ekranie telefonu bądź tabletu. Mapka jest dostępna również w wersji papierowej w gdyńskiej informacji miejskiej przy ul. 10 Lutego 24.
- Natomiast dla głębiej zainteresowanych tematem modernizmu mamy folder „Pomnik Historii. Gdynia i jej modernizm” – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni. – Tu znajdziemy szerszą informację na temat gdyńskiej architektury, tak wyjątkowej nie tylko w kraju, ale i na świecie, a także zdjęcia najciekawszych obiektów.

  • ikonaOpublikowano: 10.12.2015 00:00
  • ikona

    Autor: Małgorzata Omachel - Kwidzińska (m.omachel@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 01.08.2017 10:18
  • ikonaZmodyfikował: Dorota Nelke
ikona