1220 (1020) 2015-12-18 - 2016-01-07

KS Delfin drugą siłą województwa pomorskiego

W Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w pływaniu. Na starcie pojawiło się ponad 200 zawodników ze wszystkich klubów województwa pomorskiego w przedziale wiekowym junior - senior. Udany występ zaliczyli pływacy sekcji pływackiej KS Delfin Gdynia zdobywając 8 medali.

Zawodnicy trenowani przez trenerów Przemysława Czoków i Artura Ziniewicza zajęli 2 miejsce w klasyfikacji medalowej ulegając jedynie klubowi z olbrzymimi tradycjami KS AZS AWFiS Gdańsk. 3 złote medale dla Gdyni zdobył Mateusz Arndt, który zdecydowanie zwyciężał na swoich koronnych dystansach 200, 400 i 800 m stylem dowolnym. Za wyniki jakie uzyskał został uznany najlepszym zawodnikiem całej imprezy.

Nasi reprezentanci zdobyli 2 medale na dystansie 100 m stylem grzbietowym, 2 miejsce zajął Piotr Błański, zaś 3 był Szymon Romaniec. Na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Nowy za 200 m stylem motylkowym. Gdyńscy pływacy dwukrotnie zdobywali srebrne medale w wyścigach sztafetowych 4x100 m stylem dowolnym (Kacper Kurasz, Błażej Mańczak, Arndt, Nowy) i 4x100 m stylem zmiennym (Jan Fechner, Arndt, Nowy, Mańczak).
Podczas zawodów odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień za sukcesy sportowe oraz szkoleniowe w roku 2015.
Wyróżnieni zawodnicy z Gdyni:
Mateusz Arndt – dwukrotny finalista  I Igrzysk Europejskich w Baku, medalista Mistrzostw Polski