1234 (1034) 2016-04-22 - 2016-04-28

„Move up to be healthy and happy” zaprasza gdyńskie szkoły podstawowe

„Move up to be healthy and happy”Gdyńskie Centrum Sportu trafiło w 10., a właściwie w 43. projektów współfinansowanych z programu Unii Europejskiej Erasmus +. „Move up to be healthy and happy” („Ruszaj się aby być zdrowym i szczęśliwym”) to pomysł przygotowany przez Gdynię we współpracy z zagranicznymi partnerami, który jako jedyny z Polski został wybrany do realizacji. Do środy 27 kwietnia 2016 r., gdyńskie szkoły podstawowe mogą zgłaszać swój udział w projekcie i skorzystać z wyjątkowego programu przygotowanego z myślą o zdrowiu najmłodszych.

Gdyński projekt został wybrany spośród 334 złożonych wniosków i jest jedyną polską inicjatywą. Projekt polega na zwiększeniu świadomości dzieci, rodziców i nauczycieli w zakresie postaw prozdrowotnych poprzez upowszechnianie sportu w szkołach. Jego realizacja ruszy od września 2016 roku. Czekamy na szkoły, które zgłaszają swój akces na specjalnym formularzu – tłumaczy Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Do 27 kwietnia w Gdyńskim Centrum Sportu przyjmowane są zgłoszenia szkół podstawowych z Gdyni, które są zainteresowane udziałem w projekcie. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybrane zostaną te szkoły, które w odpowiedni sposób umotywują chęć podjęcia współpracy.

Zajęcia, podzielone tematycznie, mają uczyć dzieci z klas I-III szkoły podstawowej zdrowego odżywiania i uświadomić im jak ważne jest dbanie o prawidłowy tryb życia. Projekt przewiduje również innowacyjne zajęcia wf-u przygotowane w sposób atrakcyjny i ciekawy po to aby pokazać dzieciom, że mogą one stanowić także dobrą zabawę.

ikona