Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1234 (1034) 2016-04-22 - 2016-04-28

Gdynia i Północne Kaszuby zapraszają - inauguracja sezonu

19 kwietnia 2016 r. w Luzinie w Muzeum Techniki Wojskowej „Gryf" Gdynia i 23 samorządy, najbardziej na północ Polski wysuniętego obszaru Kaszub, zrzeszone w Forum Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów NORDA, zaprezentowały miejscowe atrakcje i wydarzenia, Gdynia i Północne Kaszuby zapraszają – inauguracja sezonu / fot. Agnieszka Wołowiczprzygotowane z myślą o mieszkańcach oraz turystach licznie przybywających na letni odpoczynek.

Wśród wakacyjnych propozycji znajdują się nie tylko wydarzenia kulturalne: wystawy, koncerty, festiwale muzyczne, przedstawienia teatralne, biesiady, festyny, warsztaty artystyczne, ale także sportowe: regaty, półmaratony czy rajdy. Ponadto amatorów spacerów, nordic walking, wędkarstwa, sportów wodnych czy wycieczek rowerowych gminy gorąco zachęcają do korzystania z walorów przyrodniczych Północnych Kaszub.

Sezon letni to m.in. wspaniała okazja do poznania historii militarnej regionu oraz obiektów stanowiących zapomniane skarby kultury Północnych Kaszub. Zaliczamy do nich szlak turystyczny Historii Militarnej Kaszub Północnych oraz Trasę Turystyczną Obiektów Militarnych Pasa Nadmorskiego w Gdyni.

Gdynia i Północne Kaszuby zapraszają – inauguracja sezonu / fot. Agnieszka WołowiczJesteśmy w roku w którym wszystkie wskaźniki mówią, że wiele osób ze względu na sytuację geopolityczną zrezygnuje z wakacji za granicą. To dla nas wielka szansa i mam nadzieję, że ten rok będzie dla nas szczególnie dobry – mówiła podczas spotkania inaugurującego sezon wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała.

Chcąc przybliżyć mieszkańcom i turystom atrakcje stworzona została specjalna aplikacja na urządzenia mobilne (Gdynia i Północne Kaszuby). W tym roku została ona poszerzona o nowy moduł z trasami miejskimi, pieszymi, nordic walking i rowerowymi, aby każdy mógł w sposób łatwy i ogólnodostępny skorzystać z bogatej oferty przepięknych terenów Gdyni i Północnych Kaszub.

Dzięki aplikacji możemy poznać m.in.:

- Szlak Historii Militarnej Kaszub Północnych, który obejmuje zarówno miejsca jak i obiekty związane z dziedzictwem wojennych i wojskowych dziejów powiatu puckiego, który tworzy ponad osiemdziesiąt punktów. Zabytkowe budowle o charakterze obronnym lub ich ślady, pomniki, mogiły oraz miejsca bitew znajdujące się na trasie, są łatwo dostępne dla osób podróżujących samochodem jak i rowerem.

- Trasę Turystyczną Obiektów Militarnych Pasa Nadmorskiego w Gdyni powstałą w efekcie działań pasjonatów eksploracji podziemnej, którzy zainspirowali gdyński samorząd do stworzenia projektu trasy turystycznej poświęconej obiektom militarnym i fortyfikacjom. Obejmuje ona m.in.: schrony, budynki koszarowe, fortyfikacje, Muzeum Marynarki Wojennej, ORP Błyskawicę czy Budynek Dowództwa Marynarki Wojennej.

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą wakacyjnych atrakcji.

fot. Agnieszka Wołowicz

ikona