1234 (1034) 2016-04-22 - 2016-04-28

I Bieg Nadziei dla Hospicjum

Stowarzyszenie Hospicjum im. Św. Wawrzyńca w Gdyni, Dom Hospicyjny Caritas im. Św. Józefa w Sopocie oraz „Biegowi Wariaci” zapraszają na I Bieg Nadziei, który odbędzie się 24 kwietnia br. w ramach akcji Pola Nadziei na Pomorzu.
To sportowe wydarzenie ma na celu promocję zdrowego trybu życia, a także zwrócenie uwagi na potrzeby podopiecznych hospicjów oraz ich rodzin.

Charytatywny bieg ma charakter towarzyski i polega na wspólnym pokonaniu trasy w żółtych strojach, symbolizujących żonkile – symbol nadziei ruchu hospicyjnego.
Trasa poprowadzi przez malownicze tereny Sopotu i Gdyni przy brzegu morza. Zawodnicy wystartują o godz. 10.30 z Molo w Sopocie, biegnąc Parkiem Północnym, Parkiem w Kolibkach, Promenadą Marysieńki, Kępą Redłowską, Bulwarem Nadmorskim. Meta na Skwerze Kościuszki pod Centrum Kultury i Rozrywki Gdynia Waterfront. Organizatorzy zapraszają wszystkich sympatyków biegania do włączenia się w akcję oraz do podzielenia się kilometrami z ludźmi, którzy są objęci opieką hospicyjną.

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/1334354659924932/
Bezpłatne zapisy prowadzone są na stronie: https://elektronicznezapisy.pl/event/414.html
Żonkile Hospicjum

ikona