Uwaga! Od 10 do 15 czerwca nastąpi przerwa w dostawie ciepła na potrzeby ciepłej wody do 6 dzielnic Gdyni. Szczegóły w komunikacie.
1234 (1034) 2016-04-22 - 2016-04-28

Psy ratownicze też mają swoje święto

Jak co roku, w ostatnią niedzielę kwietnia psy ratownicze mają swoje święto. Wraz ze swoim przewodnikami tworzą zespoły ratownicze niosące pomoc przy poszukiwaniu żywych osób zaginionych w terenie otwartym, uwięzionych w osuwiskach, pod gruzami zawalonych budynków, przysypanych przez lawiny oraz ratując tonących i holując pozbawione napędu łodzie na zbiornikach wodnych.

Więcej o ich pracy będzie można dowiedzieć się na Skwerze Arki (Bulwar Nadmorski – plac nad parkingiem na końcu al. Marsz. Piłsudskiego) w niedzielę, 24 kwietnia 2016 r. w godz. 11.30 – 14.00.
W programie m.in.:
- specjalizacje psich ratowników i spotkanie z nimi (Grupa Ratownictwa Specjalnego PCK Trójmiasto-Sekcja psów ratowniczych; Grupa Ratowniczo-Interwencyjna z Psami WOPR),
- pokaz oraz nauka udzielania pierwszej pomocy,
- co zrobić gdy zaginie ktoś bliski?
- jak bezpiecznie rozmawiać z psem?
- chcę zostać przewodnikiem psa ratowniczego – ale jak to zrobić?
- możliwość zarejestrowania psa i uzyskania gdyńskiego identyfikatora,
- konkursy dla dzieci.
W trakcie imprezy zbierane będą datki na suchą karmę dla podopiecznych schroniska „Ciapkowo” w Gdyni. Organizatorem jest Fundacja SAR & WORK DOGS. Partnerzy: Wydział Środowiska UM Gdynia, Grupa Ratownictwa Specjalnego PCK Trójmiasto - Sekcja psów ratowniczych, EkoPatrol Straży Miejskiej w Gdyni, Grupa Ratowniczo-Interwencyjna z Psami - WOPR.

ikona