1236 (1036) 2016-05-12 - 2016-05-19

Arka Gdynia świętuje powrót do ekstraklasy!

Pięć lat. Pięć bardzo długich lat czekaliśmy na to, by Arka Gdynia powróciła do ekstraklasy. I stało się. Po emocjonującym meczu z Drutexem-Bytovią, który zakończył się remisem 1:1 i zaważył na sukcesie żółto-niebieskich, kibice, zawodnicy i trener mogą odetchnąć z ulgą i rozpocząć fetowanie. Lepszego piłkarskiego prezentu na 90-lecie miasta, nie mogliśmy sobie wymarzyć!

Od sezonu 2010/2011, kiedy Arka Gdynia spadła z najwyższej klasy rozgrywek, gdyńskiemu zespołowi wiodło się różnie. Bywało lepiej, gdy podczas rundy wiosennej Arka orbitowała wokół pierwszych miejsc w ligowej tabeli, lub gorzej, gdy oddalała się od miejsc gwarantujących awans. Przez zespół przewinęło się w tym czasie kilku trenerów. Petr Nemec, doprowadził gdyński zespół do półfinału Pucharu Polski, z Pawłem Sikorą wiązano nadzieje powrotu do ekstraklasy, a Piotr Rzepka i Dariusz Dźwigała na długo nie zagościli w Gdyni.

Arka w Ekstraklasie fot. Dorota Patzer

 Tym razem było jednak inaczej. Grzegorz Niciński, były trener m.in Gryfa Wejherowo i Orkanu Rumia, nadał nowy kształt zespołowi. Nieco przegrupował i odmłodził skład, do drużyny powrócili wypożyczeni zawodnicy. Jak się okazało, wszystkim wyszło to na dobre, bo jak podkreślali sami żółto-niebiescy, atmosfera w klubie znacznie się poprawiła. A jak wiadomo, przy sprzyjających warunkach lepiej się pracuje. I chociaż runda jesienna nie do końca poszła po myśli gdynian i zdarzały się potknięcia, to wiosna jest już zupełnie inną historią. Z meczu na mecz, Arkowcom szło coraz lepiej i chociaż na drodze pojawiły się remisy, to gdyński klub nie tracił punktów i konsekwentnie parł do przodu. Efekty tej pracy to 16 spotkań bez porażki i sukces, którego świadkami na stadionie było blisko 9000 kibiców.

ikona