Uwaga! W sobotę PKO Gdynia Półmaraton. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
1257 (1057) 2016-11-25 - 2016-12-01

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę „Sztuka patrzenia. Architektura w fotografii Czesława Olszewskiego”. Zbiory fotografii stanowią najliczniejszą grupę obiektów w kolekcji muzeum. Nierozerwalnie związane z historią miasta, stanowią wyjątkowy zapis zmieniającej się tkanki miejskiej, społecznej, oraz codziennego życia.
Wystawa czynna do 26 lutego 2017 r.
– na wystawę „Szkło, metal, detal. Architektura Gdyni w szczegółach” towarzyszącą  konferencji „Architektura XX w. – ochrona – konserwacja”. Zwiedzający będą mieli wyjątkową możliwość zobaczenia z bliska tego, co na co dzień niedostępne. Wystawa pozwoli im też prześledzić, jakim procesom zostają poddane dwudziestowieczne budynki, by móc odzyskać swój blask.
Wystawa czynna do 12 lutego 2017.
Godziny otwarcia: pon. – nieczynne; wt., śr., pt. w godz. 10.00-18.00; czw. w godz. 10.00-20.00; sob., niedz., święta w godz. 10.00-17.00. Ceny biletów wstępu: 7/4/15 zł (normalny/ulgowy/rodzinny); zwiedzanie z przewodnikiem (wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu 58 66 20 935, 937) – 20 zł; lekcja muzealna (wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu 58 66 20 935, 937) – 50 zł. Dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny.
Strona: www.muzeumgdynia.pl

***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych.
Opowiada o Polakach, którzy wyjeżdżali w różnych czasach, z różnorodnych powodów, do rozmaitych miejsc na świecie. Wśród wielu atrakcji goście znajdą kilkumetrową multimedialną instalację globu poświęconą polskiej obecności na świecie, czy projekt Batory w budowie, w ramach którego powstaje największa na świecie makieta statku pasażerskiego.
Wystawa czynna: wt., pt. 12.00-20.00, śr.-czw. 10.00-18.00, sob.-niedz. 10.00-18.00.
***
Fundacja Fly zaprasza na wystawę malarstwa i rysunku uczestników warsztatów artystycznych Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy fundacji Fly pt. „Pierwsze kroki”. Wystawa w siedzibie fundacji (ul. Świętojańska 36/2) w dni powszednie w godz. 9.00-19.00.
***
Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza:
– na wystawę poświęconą kpt. ż. w. Tadeuszowi Meissnerowi. Prezentuje ona pamiątki po kapitanie oraz zdjęcia dokumentujące jego życie z historią marynarki w tle.
Wystawa czynna do końca listopada.
– na wystawę malarstwa marynistycznego pt. „Wielkie dni małej floty w malarstwie Adama Werki”.
Wystawa czynna do 28 listopada 2017 r.
***
Gdyńska Akademia Srebrnego Wieku zaprasza do YMCA (ul. Żeromskiego 26) na wystawę fotografii pt. „W obiektywie”.
***
YMCA (ul. Żeromskiego 26) zaprasza na wystawę fotografii Piotra Bresińskiego „Ameryka w obiektywie”.
***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę malarstwa Jolanty Krauze „Lato, lato wszędzie”. Wstęp wolny.
***
Galeria Punkt (ul. Witomińska 48) zaprasza na wystawę ilustracji i linorytu Basi EL.
***
Koło Plastyków im. W. Szczeblewskiego przy Towarzystwie Miłośników Gdyni zaprasza miłośników malarstwa na wystawę prac Danuty Hencel do galerii Towarzystwa Miłośników Gdyni (ul. Władysława IV 51).
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych w Gdyni  (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza na wystawę prac Ewy Krukowski pt. „Koty”. Wystawę można oglądać w dni powszednie w godz. 9.00-19.00 do 15 grudnia.
***
W Miejskiej Informacji Turystycznej (ul. 10 Lutego 24) można oglądać wystawę rysunków Jacka Piątka pt. „Spacerem po Gdyni”.
Ekspozycja potrwa do końca miesiąca.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża Era Art zaprasza na wystawę malarstwa Aleksandry Jadczuk do lokalu artystycznego „Tygiel” (ul. Abrahama 86).
  Wystawę będzie można oglądać do 13 grudnia. Więcej na www.eraartprofile.pl.
***
Biblioteka Dąbrowa (ul. Nagietkowa 73) zaprasza na wystawę kolaży „Gdynia Dąbrowa naszym światem”. Wystawę można oglądać do końca stycznia w godzinach otwarcia biblioteki.
***
Do 17 grudnia w Bibliotece Śródmieście (ul. Żeromskiego 36) w godzinach otwarcia placówki można oglądać wystawę „Oko i ucho na Themersonów”. Wystawie towarzyszy kącik do czytania i słuchania.
***
Księgarnia Vademecum (ul. Świętojańska 5) zaprasza 25 listopada o godz. 17.30 na wernisaż wystawy malarstwa Marii Januszko. Wstęp wolny.
***
Galeria Sztuki Szkolnej przy Gdyńskiej Szkole Społecznej zaprasza na wystawę fotograficzną pt. „Razem można zobaczyć więcej”. Magiczne zdjęcia uczniów klas I-VI można oglądać do końca listopada w Bibliotece Grabówek (ul.Morska 113). Wstęp wolny.
***
1 października 2018 roku, Liga Morska i Rzeczna obchodzić będzie 100-lecie powstania. Z tej okazji powstała wystawa, która pozwoli zapoznać szerokie grono odbiorców z losami i działalnością organizacji, która od samego początku kierowała się ideą wychowania morskiego i miłości do polskiego morza. Otwarcie wystawy odbędzie się 25 listopada o godz. 12.00 w Bibliotece Głównej Akademii Marynarki Wojennej.
Patronatem honorowym wydarzenie objęło Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Wystawa pod tytułem „Liga Morska i Rzeczna w przededniu 100-lecia, czyli Trzymajmy się morza!” prezentowana będzie do końca 2018 roku, najpierw w Akademii Marynarki Wojennej (ul. Śmidowicza 69), a od marca 2017 w różnych ośrodkach w całej Polsce.

ikona