Uwaga! Od 10 do 15 czerwca nastąpi przerwa w dostawie ciepła na potrzeby ciepłej wody do 6 dzielnic Gdyni. Szczegóły w komunikacie.
1267 (1067) 2017-02-24 - 2017-03-02

Metropolitalna Karta do Kultury

Ponad 15 000 osób odebrało już Metropolitalną Kartę do Kultury. Dzięki niej, bez konieczności każdorazowego zapisywania się, można korzystać z oferty miejskich placówek bibliotecznych. Uprawnia ona też do zniżek w instytucjach kultury w całym Trójmieście. Biblioteka Gdynia przygotowała kampanię reklamową, która zachęca do wyrabiania karty.
Zależy nam na tym, aby mieszkańcy Gdyni dowiedzieli się, z jakimi korzyściami wiąże się posiadanie Metropolitalnej Karty do Kultury. Zniżki do instytucji są naprawdę korzystne. Wygodna jest także możliwość pojedynczej rejestracji w dowolnej bibliotece w Gdyni – mówi Darek Rybacki, kierownik Działu Komunikacji Zewnętrznej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni.
Kampania reklamowa z udziałem partnerów Metropolitalnej Karty do Kultury składa się z serii spotów video, w których przedstawiciele m.in. muzeów, teatrów, księgarni zapraszają do wyrabiania kart w filiach gdyńskich bibliotek.
Metropolitalną Kartę do Kultury można wyrobić w dowolnej filii Biblioteki Gdynia. Jest to jedna karta biblioteczna umożliwiająca wypożyczanie książek we wszystkich filiach gdyńskich bibliotek, a także bibliotekach partnerskich w Trójmieście i okolicach.
Uprawnia także do zniżek w instytucjach kultury, takich jak kina, teatry, kawiarnie, muzea, szkoły językowe i wiele, wiele innych. W Gdyni są to m.in. Muzeum Emigracji, Muzeum Miasta Gdyni, Centrum Kultury w Gdyni, Teatr Gdynia Główna, Teatr Miejski i Muzyczny.
Kompletny wykaz partnerów znaleźć można na stronie Metropolitalnej Karty do Kultury: http://www.wbpg.org.pl/tresc/zni%C5%BCki-z-kart%C4%85-do-kultury-partnerzy.
Koszt wyrobienia karty wynosi 1 zł. Z tej opłaty zwolnieni będą posiadacze kart Gdynia Rodzinna+ oraz gdyńskiej Karty Dużej Rodziny.

ikona