1300 (1100) 2017-11-24 - 2017-11-30

Teatr Gdynia Główna zaprasza

Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1) zaprasza:
- 24 listopada o godz. 17.00 na spektakl Forum „przełaMarazm” w ramach projektu Gdynia Reaktywacja.
Pokaz odbędzie się w Miejskim Klubie Seniora „Witomino” ul. Widna 8.
Michał to piętnastoletni mieszkaniec Witomina, rozpierany młodzieńczą energią. Chłopak nieustannie popada w konflikty z mieszkańcami, którzy apelują o ciszę i spokój. Jak Michał może odnaleźć się w społeczności, w której każdy próbuje ukryć się w domu przed telewizorem. Czy pomiędzy ciasnymi blokami Witomina jest miejsce dla międzypokoleniowego porozumienia? W końcu jak przełamać marazm panujący w betonowej przestrzeni? Na ten temat porozmawiamy podczas ostatniej prezentacji Teatru Forum, która zamyka cykl spektakli w ramach projektu Gdynia ReAktywacja. Mieszkańcy dzielnic Witomino-Radiostacja i Witomino-Lesniczówka zaproszeni są do twórczego dialogu. Wstęp wolny.
- 25 listopada o godz. 19.00 - „Pomiędzy” wg „Ślubu” Witolda Gombrowicza, w reż. Ewy Ignaczak.
„Ślub” Witolda Gombrowicza to dramat, którego głównym obszarem poszukiwań jest problem wolności osobistej, wolności totalnej, pierwotnej, zbliżającej się do Absolutu. Główny bohater dramatu, Henryk, powołany do odegrania roli w tym świecie i sztucznie wierzący w swoją tożsamość, po powrocie z wojny zdaje sobie sprawę z ciągłych, nieustannych przemian zależnych od ludzi, których napotyka. Gotowy do walki ze stereotypami ludzkimi, rozpoczyna samotną bitwę o swoje JA.
Bilety: 30/35 zł.
- 26 listopada o godz. 12.00 - „Bajka o księciu Pipo i jego czerwonym koniku” wg Pierre’a Gripariego, reż.: Ewa Ignaczak.
Opowieść o księciu imieniem Pipo, który przemierza świat w poszukiwaniu swoich prawdziwych rodziców i pięknej, prostej rzeczywistości, której wspomnienie sięga lat dzieciństwa. Droga ta nie należy do łatwych, jednak tylko podjęcie związanych z nią wyzwań i miłość do rodziców, może doprowadzić Pipo do osiągnięcia celu.
Bilety: 20 zł.
- 3 grudnia - PREMIERA: „Dzielny kapitan Ahab” insp. „Moby Dickiem” Hermana Melville’a, w reż. Grzegorza Kujawińskiego, obsada.: Piotr Rogalski, Piotr Srebrowski, Oliwer Zypper.
Awanturnicza podróż morska! Porywająca opowieść przeniesie widzów na pokład statku, którym wspólnie przemierzymy niespokojne odmęty mórz.
Bilety: 20 zł.
Szczegóły i repertuar na www.teatrgdyniaglowna.pl i na fb.

ikona