Wypadek na lotnisku w Babich Dołach. Piknik Lotniczy odwołany. Szczegóły w komunikacie.
1300 (1100) 2017-11-24 - 2017-11-30

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zwiszy Czarnego 1) zaprasza:
- na wystawę „Luter w Gdyni?” oraz wydarzenia towarzyszące. Ekspozycja ma m.in. przywrócić pamięć o mieszkających niegdyś na terenach Gdyni ewangelikach i być pretekstem do bliższego poznania kościołów protestanckich i zasad ich wiary.
Wystawa potrwa do 25.02.2018 r.
Więcej na stronie: www.muzeumgdynia.pl
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza:
– do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych. Wśród wielu atrakcji goście znajdą kilkumetrową multimedialną instalację globu poświęconą polskiej obecności na świecie.
– na wystawę „Polacy w kanadyjskiej mozaice. 150 lat historii”. Historia 150 lat obecności Polaków w Kanadzie zostanie opowiedziana w miejscu, skąd w latach 30. XX wieku do kanadyjskich portów zaczęły odpływać transatlantyki pod polską banderą
Ekspozycja czynna do 15 grudnia: wt. 12.00-20.00, śr.-niedz. 10.00-18.00.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza:
– na wystawę prac Marii Mazurkiewicz pt. „Marzenia się spełniają”. Wystawa czynna do 14 grudnia
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00 w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych.
***
Kaszubskie Forum Kultury (al. Marsz. Piłsudskiego 18) zaprasza na wystawę „Jan Trepczyk pieśniodziej kaszubskiej ziemi. W 110. rocznicę urodzin” czynną od pon. do pt. w godz. 11.00-17.00. Ekspozycja czynna do końca listopada.
***
Koło Plastyków im. prof. Wacława Szczeblewskiego zaprasza:
– na wystawę twórczości Barbary Zawilińskiej-Biernacik. Wystawę można oglądać do 2 grudnia.
Wystawa prezentowana jest w siedzibie Towarzystwa Miłośników Gdyni (ul. Władysława IV 51).
***
Gdyńskie Centrum Filmowe (pl. Grunwaldzki 2) zaprasza na wystawę pod tytułem „Stany Emocjonalne” Iwony Delińskiej. Prace gdyńskiej artystki można oglądać w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego do 3 grudnia.
***
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia – Centrum Designu Gdynia zaprasza na wystawę „Fair Building”, poruszającą kwestię etyki w budownictwie. Wystawa potrwa do 30 grudnia. Wstęp wolny.
***
Wystawę pokonkursową XXI edycji Gdańsk Press Photo 2017 im. Zbigniewa Kosycarza można oglądać w Galerii Ratusz na I piętrze Urzędu Miasta Gdyni.
Wystawa jest prezentowana do 4 grudnia od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00.
***
Teatr Gdynia Główna zaprasza na wystawę: Demonstracja sztuki w mieście. Wystawa fotograficzna dokumentuje letnie peregrynacje Teatru Gdynia Główna i spotkania z publicznością w nieoczywistych dla sztuki przestrzeniach miasta w ramach festiwalu „Pociąg do Miasta” i spektaklu „Masska”. Ekspozycję można oglądać w budynku Dworca PKP Gdynia Główna (budynek główny, nad wejściem do teatru) do 30 listopada. Wstęp wolny.
***
Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30)zaprasza na wystawę prac nagrodzonych w konkursie architektonicznym na koncepcję centrum sąsiedzkiego Gdynia - Witomino. Zupełnie nowy obiekt – otwarty, przyjazny i doskonale wkomponowany w przestrzeń dzielnicy – stanowi ważną część Gminnego Programu Rewitalizacji miasta Gdyni.
Wystawa potrwa do 6 grudnia.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę autorskich plakatów Martyny Jagieluk „Muzyka w Plakacie - Plakat w Muzyce II” do lokalu artystycznego „Tygiel” w Gdyni (ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV).
Ekspozycję można oglądać do końca 2017 roku.

ikona