Wypadek na lotnisku w Babich Dołach. Piknik Lotniczy odwołany. Szczegóły w komunikacie.
1300 (1100) 2017-11-24 - 2017-11-30

Z Ciapkowa do ludzi

Kontynuujemy rubrykę, dzięki której, mamy nadzieję, kolejne porzucone psy i koty ze schroniska w Ciapkowie znajdą ciepły dom. Ciapkowo prowadzone jest przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals.

Amara to około 5-letnia, średniej wielkości ale wyjątkowej urody sunia z białymi wąsami i bardzo smutnymi oczami. Co kryje smutek tych oczu? Sunia trafiła do OTOZ Animals Schroniska Ciapkowo po tym jak błąkała się samotnie przy ruchliwej ulicy Gdyni. Nie wiemy dokładnie ile czasu się błąkała, jednak jej stan fizyczny i psychiczny pozostawiał wiele do życzenia. Zaniedbana i brudna, nieufnie nastawiona wobec kontaktu z człowiekiem sprawiała nie najlepsze wrażenie. Potrzeba było sporo czasu, opieki pracowników i spacerów z wolontariuszami, żeby sunia nabrała zaufania do ludzi. Obecnie spacery to to, co lubi najbardziej. Poznawanie świata, obwąchiwanie wszystkiego i energiczny marsz przed siebie są elementami składowymi każdej przechadzki z Amarą. Sunia akceptuje inne psiaki. Szukamy dla psinki domu z ogrodem lub mieszkania w bloku. To czego najbardziej potrzebuje to dobra opieka u boku kochającego człowieka. Daj jej szansę!

***
Schronisko mieści się przy ul. Małokackiej 3a w Redłowie, tel. 58 622 25 52, e-mail: schronisko@ciapkowo.pl. Jest otwarte w godz. 11.00-17.00/16.00/15.00 (pon-pt/sob/niedz). Zwierzę może adoptować osoba pełnoletnia. Na podstawie dowodu osobistego spisywana jest umowa adopcyjna. Psy są zaszczepione, wydawane z książeczkami zdrowia. Cennik adopcji zwierząt: psy do ½ roku – 60 zł, psy powyżej ½ roku – 80 zł, psy w typie psa rasowego – 150 zł, psy rasowe z rodowodem – 350 zł, psy powyżej 8 lat – 30 zł, koty do ½ roku – 20 zł, koty powyżej ½ roku – 50 zł.
Uwaga! Kiedy znajdziesz bezdomnego psa (lub inne zwierzę), zgłoś to Straży Miejskiej – dzwoń pod bezpłatny numer 986. Gdy znajdziesz błąkającego się psa z zawieszką „Pies w wielkim mieście”, zadzwoń pod numer 58 668 84 80 i podaj numer na zawieszce – pracownicy Urzędu Miasta skontaktują Cię z właścicielem psa. Kontakt w sprawie adopcji pod numerem 58 622 25 52 lub e-mailem: schronisko@ciapkowo.pl.

ikona