1300 (1100) 2017-11-24 - 2017-11-30

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza (ul. Bema 26) zaprasza:
- 24 i 25 listopada na „Amadeusza” Petera Shaffera w reżyserii Jacka Bały.
Wirtuoz i prowokator. Amadeusz Mozart. Genialne dziecko, histeryczny artysta, nieokiełznany duch. Historia jego życia i twórczości obfituje w przypadki śmieszne i straszne, intrygi, ubóstwo, władzę i pełen sprzeczności związek z żoną Konstancją.
- 26 listopada na brawurową komedię „Następnego dnia rano” Petera Quiltera w reżyserii Grzegorza Kempinsky’ego.
Następnego dnia rano budzisz się w obcym łóżku. Chcesz uciekać? - Nie, nie – mówi jeden z bohaterów. - Jest okej. Najpierw seks, a potem łóżko i śniadanie. I to wszystko za darmo. Jakbym wygrał najtańsze na świecie miniwakacje. All inclusive. Poważnie... Wczoraj wieczorem spodziewałem się tylko Woody Allena i kukurydzy. To jest prawdziwy deal. Naprawdę niezła randka. Spektakl dla dorosłych.
- 30 listopada oraz 1 grudnia na inscenizację „Balladyny” Juliusza Słowackiego w reżyserii Jacka Bały.
Wątki baśniowe, czary, legendy, rywalizacja. Najpopularniejszy dramat Juliusza Słowackiego, w którym autor dotyka kluczowych zagadnień: miłości, zbrodni i władzy. Odwieczne starcie między dobrem a złem, w którym ucieczka od konsekwencji nie jest możliwa. Okrutna Balladyna, która w imię własnych pragnień morduje siostrę, będzie musiała ponieść karę za swoje czyny.
Więcej na www.teatrgombrowicza.art.pl.

ikona