Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1302 (1102) 2017-12-08 - 2017-12-14

Ekopatrol pomoże zwierzętom przetrwać zimę

Silny mróz i śnieg, to warunki, które są szczególnie trudne dla dzikich zwierząt i ptaków. Dlatego, kiedy przychodzi zimowa aura, trzeba o nie odpowiednio zadbać. I tutaj do akcji wkracza gdyńska Straż Miejska. W zimne i śnieżne dni Ekopatrol wyjeżdża w miasto, żeby pomóc zwierzętom przetrwać ten czas. Strażnicy miejscy są już w pełnej gotowości.

Zima daje się we znaki nie tylko ludziom, ale też dzikim zwierzętom i ptakom. W tym czasie jest im szczególnie ciężko i żeby przetrwać, potrzebują wsparcia człowieka.

Na razie pogoda sprzyja, więc ich interwencja nie jest jeszcze potrzebna. Jednak strażnicy są już w gotowości. Na początek rozstawią karmniki z jedzeniem dla ptaków i zwierząt. W Gdyni będzie ich pięć. Trzy są przenośne. Na czas zimy strażnicy miejscy stawiają je w wybranych miejscach i mocują łańcuchami. Te staną na: na plaży miejskiej, bulwarze Nadmorskim oraz przy ujściu rzeki Kaczej. Pozostałe dwa to karminiki stacjonarne, a więc stoją w mieście przez cały rok. Znajdują się w parku Kilońskim i w parku im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Strażnicy z Ekopatrolu wsypują do nich różnego rodzaju ziarna dla zwierząt. W miejskich magazynach są już zapasy.

Ekopatrol pomaga też w innych sytuacjach. Interweniują, kiedy znajdą lub dostaną informacje o rannym, potrąconym, czy przymarzniętym do lodu zwierzęciu. Mają odpowiedni sprzęt, żeby im pomóc lub je odłowić. Dlatego, jeśli ktoś zauważy chore lub uwięzione zwierzę, powinien zadzwonić pod numer 986 i zgłosić to Straży Miejskiej w Gdyni.

ikona