Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1302 (1102) 2017-12-08 - 2017-12-14

Gdynianka z nagrodą „Człowiek bez barier 2017”

Judyta Bork, pomysłodawczyni internetowego „Bazarku na rzecz podopiecznych hospicjów”, 4 grudnia na Zamku Królewskim w Warszawie odebrała Nagrodę Publiczności w ogólnopolskim konkursie dla osób z niepełnosprawnościami „Człowiek bez barier 2017”.

Głosowanie czytelników portalu niepelnosprawni.pl przyniosło Judycie aż 3502 głosów – najwięcej spośród 20 kandydatów z całej Polski. Statuetkę odebrała podczas uroczystej Gali z udziałem Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy, która objęła honorowym patronatem to wydarzenie.

Gdynianka, pomimo swojej niepełnosprawności i trudności zdrowotnych syna, z pasją niesie pomoc innym w potrzebie. Dwa lata temu stworzyła na Facebooku Bazarek na rzecz podopiecznych Hospicjów. Inicjatywa okazała się olbrzymim sukcesem ­– wsparcie otrzymały m.in. hospicja w Gdyni, Policach, Łodzi, Tychach, Warszawie, Chojnicach. Symboliczną maskotką Bazarku jest – wymyślony przez Judytę – Hospicjusz. W 2016 stan zdrowia syna Judyty pozwolił jej na podjęcie pracy w branży gastronomicznej, obecnie jest zaopatrzeniowcem w Laboratorium Innowacji Społecznych.

Konkurs „Człowiek bez barier” jest organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Każdy z nominowanych przełamuje bariery i stereotypy dotyczące niepełnosprawności, pokazując swoją postawą i działaniem, że niepełnosprawność nie musi być ograniczeniem. Dotychczasowi finaliści to osoby z różnymi niepełnosprawnościami, które działają na wielu polach: społecznym, politycznym, kulturalnym i sportowym. Część z nich, realizując własne pasje, działa także na rzecz innych, pomagając, ucząc lub zarażając własnymi zainteresowaniami. Co roku wybieranych jest pięcioro finalistów, z których jeden otrzymuje tytuł „Człowieka bez barier”, a czterej pozostali – równorzędne wyróżnienia. W 2011 r. formuła konkursu została poszerzona o Nagrodę Publiczności.

Gratulacje!

ikona