Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1302 (1102) 2017-12-08 - 2017-12-14

Rok zaczyna się w Gdyni

W Sylwestra w Gdyni tradycyjnie będzie się działo. Tego wieczoru nie zabraknie atrakcji i każdy znajdzie coś dla siebie. Sercem imprezy będzie skwer Kościuszki, gdzie stanie muzyczna scena. W ten szczególny wieczór, publiczność rozgrzeją hity artystów polskiej sceny muzycznej. Wystąpią: Łąki Łan, XXANAXX, MaJLo oraz Novika & Lex. Sylwestrowa zabawa rozpocznie się o godz. 21.00.

Muzyczna uczta to jednak nie wszystko. Na scenie odbędzie się też tradycyjne odliczanie do północy z prezydentem Wojciechem Szczurkiem. A tuż po nim, Nowy Rok przywita efektowny pokaz fajerwerków. Całość poprowadzi dziennikarz muzyczny Radia Gdańsk Kamil Wicik.

Tegoroczny Sylwester po gdyńsku jest inspirowany morzem i ekologią, a nawiązywać będzie do tego scenografia wydarzenia. Wykonana z paneli ledowych, kształtem przypominać będzie jeden z symboli naszego miasta – „Dar Pomorza”. Ponadto w oknie sceny będą umieszczone lampy gdyńskiej firmy Portman Lights, która wykonał oświetlenie m.in. dla Stinga, The Prodigy, czy The XX.

Tak, jak w zeszłym roku powstanie Strefa Spotkań. Po jej ubiegłorocznym sukcesie będzie urozmaicona i poszerzona. W tym roku stawiamy na ekologię i to właśnie jej będzie dedykowana bardziej rekreacyjna część Sylwestra po gdyńsku. Pojawi się aleja gastronomiczna, czyli EkoStrefa Spotkań, gdzie będzie można rozgrzać się gorącą czekoladą, posilić drobnymi eko-przekąskami i odpocząć od koncertowego zgiełku.

Będzie też coś dla miłośników wysokich temperatur. Strefa ciepła „Żar tropików” przypomni letnią atmosferę. Znajdą się tam grzyby grzewcze i zabawne recyclingowe siedziska. Jedną z części strefy będzie ekologiczno-edukacyjna instalacja składająca się z trzech ryb-pojemników na odpady segregowane. Nawiązuje ona do pomnika rybek z bulwaru Nadmorskiego. A wszystko po to, żeby połączyć zabawę z edukacją i poszerzyć świadomość mieszkańców. Po zakończeniu Sylwestra, posegregowane w ten sposób odpady trafią do Eko Doliny.

Otwarcie bram zaplanowane jest od godz. 20.00.

Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Sprawdź zmiany w organizacji ruchu w śródmieściu w Sylwestra !!!

  • ikonaOpublikowano: 07.12.2017 14:07
  • ikona

    Autor: _Agnieszka Wołowicz-Bińkowska (a.wolowicz@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 20.12.2017 09:31
  • ikonaZmodyfikował: Michał Kowalski
ikona