1355 (1055) 2019-02-22 - 2019-02-28

Do pracy jeździsz rowerem? Zarejestruj się i wygrywaj!

Do pracy jeździsz rowerem? Zarejestruj się i wygrywaj! // mat.prasowe

Do pracy jeździsz rowerem? Zarejestruj się i wygrywaj! // mat.prasowe

W poprzedniej edycji konkursu „Do pracy jadę rowerem” wzięło udział 2137 rowerzystów, którzy wykręcili łącznie 1021 mln kilometrów. Czy zbliżająca się 8. edycja konkursu również będzie rekordowa? Zapisy właśnie ruszyły! Konkurs startuje 4 marca i potrwa do 31 października.

Kampania zachęca pracowników gdyńskich firm do zmiany ich nawyków transportowych – główny cel to przesiadka z samochodu na rower. Wiosna i lato to najlepsze warunki, ale wielu uczestników kontynuuje dojazdy do pracy rowerem również przy niższych temperaturach.

Rower jest dla każdego – udowadnia to różnorodność zawodów, które reprezentują uczestnicy konkursu. Do pracy na dwóch kołach dojeżdżają między innymi pracownicy IT, pracownicy fizyczni, nauczyciele, żołnierze, spedytorzy, a także lekarze oraz sami właściciele firm.
 
Na czym polega sam udział w konkursie?

Każdy zarejestrowany w kampanii pracownik wpisuje swoje podróże rowerem na stronie internetowej konkursu. Zasada zliczania wyniku jest prosta, podróż do pracy to jedna podróż, podróż z pracy do domu to już kolejna podróż. Rowerzyści, którzy odbędą w tygodniu minimum 6 podróży rowerem otrzymają w kolejnym tygodniu roboczym tak zwane „śniadanie rowerowe” – będzie na nich czekać pożywna kanapka oraz owoc. Po wyczerpaniu puli śniadań przejazdy będą premiowane innymi upominkami. To jednak nie koniec niespodzianek, bo każdy kto w czasie trwania akcji odbędzie co najmniej 40 podróży lub przejedzie minimum 300 kilometrów rowerem, będzie mógł wylosować jedną z 30 nagród pieniężnych po 500 złotych. Ponadto wyróżnione zostaną firmy, które osiągną najlepsze wyniki w sześciu kategoriach konkursowych.
 
Aby zgłosić udział firmy w konkursie wystarczy zarejestrować ją na stronie internetowej https://dopracyjaderowerem.mobilnagdynia.pl/. Następnie pracownicy zainteresowani udziałem w akcji zakładają swoje profile na tej samej stronie.
 
Rejestracja możliwa jest od 18 lutego aż do dnia zakończenia konkursu, czyli do 31 października 2019 roku. Sam konkurs rusza 4 marca. Więcej informacji o konkursie „Do pracy jadę rowerem” znajduje się na stronie internetowej https://dopracyjaderowerem.mobilnagdynia.pl.

  • ikonaOpublikowano: 21.02.2019 11:46
  • ikona

    Autor: Marta Jaszczerska-Zawadzka (m.jaszczerska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 21.02.2019 11:46
  • ikonaZmodyfikował: Dorota Nelke
ikona

Zobacz także