Trzy gdyńskie kąpieliska – Redłowo, Śródmieście i Babie Doły są otwarte dla mieszkańców i turystów.
1355 (1055) 2019-02-22 - 2019-02-28

Dominator znów podbił urodzinową Gdynię

Cykl biegowy PKO Grand Prix Gdyni wrócił na trasę. 16 i 17 lutego blisko 4 tysiąca zawodników rywalizowało ze sobą w różnych kategoriach Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim. We flagowej konkurencji na 10 km po raz trzeci z rzędu zwyciężył Tomasz Grycko z czasem 30:03. Pośród pań najlepsza była Andżelika Poślada-Dzięgiel (34:51).

Tradycyjnie już sobotą zawładnęli fani nordic walking i najmłodsi adepci biegania. Pogoda tego dnia rozpieszczała wszystkich obecnych. Wiosenny wiatr, promienie słoneczne i wysoka – jak na początek roku – temperatura, udzielały się każdemu. To sprzyjało rodzinnej, pełnej radości atmosferze z każdego przebiegniętego kilometra.

Zgodnie z hasłem tegorocznej edycji cyklu „Biegnij, ciesz się, zwyciężaj”, każdy kto pojawił się na starcie jest już zwycięzcą. Pamiętajmy również, że to nie tylko wielkie święto biegaczy, ale również całego miasta. Sportowe urodziny Gdyni stały się tradycją, o której kultywowanie dbają sami mieszkańcy. To budujące i, po prostu, piękne – mówi Joanna Zielińska, pełnomocnik Prezydenta Gdyni ds. kultury fizycznej i sportu.

W niedzielę w głównej rywalizacji Tomasz Grycko na mecie pojawił się po upływie 30 minut i 3 sekund. Nie miał sobie równych, wygrywając Bieg Urodzinowy po raz trzeci z rzędu. Za nim na mecie pojawił się Andrzej Rogiewicz (30:11), a na najniższym stopniu podium stanął Emil Dobrowolski (30:47).
Najlepszą pośród pań okazała się Andżelika Poślada-Dzięgiel z czasem 34:51. Druga przybiegła Ewelina Paprocka (36:16), a trzecia była Natalia Mierzlikin (36:57).

Tegoroczne krążki przygotowane dla każdego uczestnika Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim przedstawiały trolejbusy. Wszyscy, którzy przekroczyli metę mogli pochwalić się medalem upamiętniającym legendarny trolejbus Skoda 9TR. Swoje odwzorowanie pojazdu gdyńskiej komunikacji miejskiej otrzymali również najmłodsi biegacze.

W ramach programu „PKO Biegajmy razem” Fundacja PKO Banku Polskiego organizuje charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących pod hasłem „biegnę dla…”. Podczas głównego Biegu Urodzinowego można było pomóc Nikodemowi. Uczestnicy akcji pokonywali trasy biegu z przyczepioną do koszulki kartką z napisem „biegnę dla Nikosia”.

Kolejne zmagania cyklu PKO Grand Prix Gdyni już 12 maja (Bieg Europejski), 28 czerwca (Bieg Świętojański i 11 listopada (Bieg Niepodległości).

ikona