1355 (1055) 2019-02-22 - 2019-02-28

Po 93. urodzinach

Weekend 9 – 10 lutego minął pod znakiem obchodów kolejnych urodzin Gdyni – 93. rocznicy nadania praw miejskich. To różne aktywności, począwszy od urodzinowej imprezy dla seniorów w Gdynia Arenie, przez mini Open House w gdyńskich kamienicach aż po oficjalne uroczystości pod pomnikiem Polski Morskiej i – na sam koniec – uroczystą sesję Rady Miasta w Teatrze Miejskim.

Podczas sesji poznaliśmy laureatów nagrody „Czas Gdyni”. Przyznawany przez Przewodniczącą Rady Miasta Gdyni od 1995 roku laur trafia w ręce autorów najciekawszych i najważniejszych inwestycji. Uhonorowani zostają inwestorzy, ale także architekci, którzy swoją pracą wywierają istotny wpływ na wygląd Gdyni.

Za najlepszą inwestycję 2018 roku nagrodę otrzymała Sportowa Centrum Spółka z o.o. odpowiedzialna za zespół zabudowy biurowej przy ul. Sportowej 8, Za ten sam projekt nagrodzeni zostali też architekci: Pracownia FORT TARGOWSKI, arch. Wojciech Targowski i arch. Mateusz Targowski.

Wyróżnienia „Czas Gdyni” otrzymali:
– Oskar Kaszyński Studio Panika za studio filmowe przy ulicy Chwaszczyńskiej 198 B w Gdyni oraz firma MAARTE za projekt
– firma Euro Styl Spółka z o. o. VIRIDIS Spółka Komandytowa za budynki mieszkalne wielorodzinne przy ulicy Janiny Porazińskiej 1 i 16 oraz arch. Karolina Karczewska i Dział Projektowania Euro Styl S. A.
– firma AB INWESTOR Andrzej Boczek, inwestor budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ulicy Batorego 7 oraz arch. Wiesława Martyńska – Ostrowska i zespół za projekt

Tradycyjnie podczas sesji wręczono także medale im. Eugeniusza Kwiatowskiego. Przyznawany od 1993 roku medal jest wyrazem szczególnego wyróżnienia i uznania za wybitne zasługi dla rozwoju miasta i portu Gdyni oraz za rozsławianie jej imienia w kraju i na świecie. Do zacnego grona laureatów dołączyli Agata Witczak, Jerzy Miotke i Piotr Gotowała. Gratulacje!

ikona