1355 (1055) 2019-02-22 - 2019-02-28

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Kolejne filmowe spotkanie z malarstwem i Filmoterapia poświęcona tematowi mediów społecznościowych – to atrakcje nadchodzącego tygodnia w Gdyńskim Centrum Filmowym. W Galerii GCF będzie można zobaczyć również, jak „architekci malują Gdynię”.

W weekend można się wybrać do kina z dziećmi na przedpremierowe pokazy zabawnej animacji „Corgi, psiak Królowej”.

„Młody Picasso” to fascynujący dokument o najwcześniejszych latach jednego z najbardziej znanych i płodnych artystów wszech czasów. Film można zobaczyć w niedzielę 24 lutego, o godz. 10.00 i 12.00, w ramach cyklu „Sztuka w Centrum”. Co miesiąc prezentuje on twórczość wybranego wybitnego malarza, w oparciu o wystawę prezentowaną w jednym z najważniejszych muzeów na świecie. Bohaterami kolejnych pokazów będą: Hockney, Matisse, Cezanne, Van Gogh.

GCF zaprasza 25 lutego o godz. 18.00 również na pokaz filmu dokumentalnego „Twój Vincent: Sen Niemożliwy”, który odsłania kulisy powstawania filmu „Twój Vincent”, w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Po filmie z widzami spotka się malarka Monika Marchewka, która koordynowała pracę zespołu ponad 100 malarzy z 25 krajów, zaangażowanych w ten niezwykły filmowy projekt.

Kto decyduje o tym, dlaczego jedne zdjęcia mogą pojawić się w sieci, a inne nie? Film „Czyściciele internetu” przedstawia kulisy, skutki i ofiary internetowej cenzury, która w dużej mierze zarządzana jest w krajach rozwijających się. Pokaz odbędzie się 26 lutego o godz. 20.00. Po seansie zaplanowano spotkanie z doktorem Wiesławem Baryłą, psychologiem z sopockiego wydziału Uniwersytetu SWPS.

Portu, pejzaże Orłowa, modernistyczne kamienice i gdyńskie śródmieście - między innymi te motywy są obecne na wystawie „Architekci malują Gdynię”, którą będzie można oglądać w Galerii GCF. Wernisaż, z udziałem twórców, odbędzie się 26 lutego o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Bilety na film kosztują 18, 15 i 12 złotych (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki 14 i 12 zł. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek (przy zakupie biletu w kasie).
Szczegółowy repertuar Kina Studyjnego GCF jest dostępny na www.gcf.org.pl.

ikona