1355 (1055) 2019-02-22 - 2019-02-28

Tymon, Zuzanna i Michalina – urodzeni w święto miasta

Tymon, Zuzanna i Michalina – urodzeni w święto miasta // fot. Magdalena Czernek

Tymon, Zuzanna i Michalina – urodzeni w święto miasta // fot. Magdalena Czernek

10 lutego, w 93. urodziny Gdyni, przybyło nam troje nowych mieszkańców. Tymona, Zuzannę i Michalinę oraz ich mamy odwiedził w szpitalu prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, który wręczył im drobne prezenty.
 
Maluchy urodziły się w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni. Zgodnie z tradycją, jak co roku, małych gdynian i ich mamy odwiedzają władze miasta. W poniedziałek, 11 lutego, z wizytą przyszedł do nich prezydent Wojciech Szczurek. Pogratulował on rodzicom i wręczył im drobne upominki.
 
To jedna z najbardziej radosnych tradycji. Kiedy kończymy obchody urodzin miasta, planujemy przyjazd do szpitala, by powitać nowonarodzonych mieszkańców Gdyni, którzy urodzili się 10 lutego. Składamy im życzenia. Nic nie cieszy tak bardzo jak to, że rodzą się młodzi gdynianie, którzy będą żyli w naszym pięknym mieście – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.
 
Gdynia, w dniu swojego święta, zyskała troje nowych mieszkańców. Jako pierwszy urodził się Tymon. Przyszedł na świat o godz. 11.38. Ma 57 centymetrów i waży 3860 gram. To czwarte dziecko Państwa Niny i Radosława Kalinowskich.
 
Liczyłam, że Tymon urodzi się dzisiaj, bo są moje urodziny i moglibyśmy obchodzić je razem, ale tak też jest dobrze. Będziemy świętować dwa dni. W domu czekają już na niego dwie starsze siotry i brat – mówi Nina Kalinowska, mama Tymona.
 
Potem na świat przyszła Zuzanna. Urodziła się o godz. 17.49. Mierzy 53 centymetry i waży 3 kilogramy. To pierwsza pociecha Pani Moniki Łukaszewskiej i Pana Pawła. Dziewczynka sprawiła rodzicom niespodziankę rodząc się właśnie 10 lutego.
 
Byłam zaskoczona, bo myślałam, że urodzę później, po terminie, a wyszło przed. Cieszę się, że mała jest już ze mną i że urodziła się akurat wczoraj – mówi Monika Łukaszewska, mama Zuzanny.


 
Najpóźniej, bo o godz. 20.32, urodziła się Michalina. Waży 3940 gramów i jest pierwszym dzieckiem Małgorzaty i Macieja Stępniaków. Michalina była bardzo wyczekiwana przez rodziców, którzy cieszą się, że mała jest już z nimi.
 
Urodziła się po terminie, więc nie mogłam się jej doczekać. Cieszę się, że już ją mam, a że akurat wypadło to w urodziny Gdyni, to tym ciekawiej – mówi Małgorzata Stępniak, mama Michaliny.
 
Maluchy i ich mamy otrzymali w prezencie: pluszowe misie, rożek, specjalne książeczki – gdyńską publikację, która ma wspierać młode mamy i opisuje pierwsze kroki z noworodkiem. Dodatkowo dumni rodzice otrzymali list gratulacyjny od prezydenta oraz gdyńskie naklejki.
 
To drobne upominki, które będą pomagały młodym rodzicom w wychowywaniu dziecka – mówi prezydent Wojciech Szczurek.
 
Szczęśliwe mamy nowonarodzonych gdynian ucieszyły się zarówno z wizyty wyjątkowego gościa, jak i z otrzymanych podarunków.  

Bardzo miło ze strony pana prezydenta, że osobiście nas odwiedził. Dostaliśmy misia, to będzie pierwsza maskotka małej – mówi Monika Łukaszewska, mama Zuzanny.
 
Te upominki to miły gest i świetna niespodzianka dla dzidziusia i dla mamy – dodaje Nina Kalinowska, mama Tymona.

Rodzicom serdecznie gratulujemy!

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 21.02.2019 12:10
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 21.02.2019 12:10
  • ikonaZmodyfikował: Dorota Nelke
ikona