1355 (1055) 2019-02-22 - 2019-02-28

Zgłoś pomysł do Budżetu Obywatelskiego

Do 18 marca gdynianie mogą składać propozycje zadań dzielnicowych do Budżetu Obywatelskiego oraz zgłaszać się na warsztaty, na których wypracowane zostaną projekty dla całego miasta. Wszystkie pytania dotyczące tego procesu mieszkańcy będą mogli uzyskać odpowiedź otwartych spotkań z pracownikami Laboratorium Innowacji Społecznych.

W przypadku inicjatyw dzielnicowych mieszkańcy mogą składać projekty tak, jak do tej pory – za pośrednictwem strony bo.gdynia.pl lub wypełniając papierowy formularz, dostępny w siedzibie LIS oraz centrach sąsiedzkich Przystań. Pod każdym takim wnioskiem muszą znaleźć się podpisy poparcia mieszkańców dzielnicy, której dotyczy projekt.

Z kolei pomysły miejskie będą wypracowywane w trakcie cyklu warsztatów z udziałem mieszkańców i miejskich urzędników, a wspólną pracę nad projektami poprzedzi diagnoza potrzeb. Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są do 18 marca przez stronę bo.gdynia.pl oraz bezpośrednio w LIS. W ten sam sposób można zgłaszać ogólnomiejskie potrzeby, które będą punktem wyjścia do prac na warsztatach.

Wszyscy zainteresowani złożeniem projektu do gdyńskiego BO 2019 mogą uzyskać wsparcie ze strony pracowników LIS: można zadzwonić, napisać e-mail lub przyjść do siedziby LIS i porozmawiać o swoim pomyśle lub uzyskać pomoc przy wypełnianiu formularza wniosku.

Ponadto LIS zaprasza na spotkania konsultacyjne „Budżet Wieczorową Porą” (każdy poniedziałek i czwartek do 18 marca w godzinach 17.00-20.00, w siedzibie LIS) oraz Maratonu Pisania Projektów z udziałem urzędników (sobota 9 marca, godz. 10.00-16.00, al. Zwycięstwa 96/98, budynek IV Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego - wejście od ul. Stryjskiej).

ikona