1366 (1066) 2019-05-17 - 2019-05-23

Bieg Europejski za nami

Emil Dobrowolski został pierwszym w historii zwycięzcą Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim organizowanego na terenie Portu Lotniczego Gdynia-Kosakowo. Wśród pań najszybsza była Marta Łagownik.
Za linią mety na każdego, komu udało się pokonać 10-kilometrową trasę czekała nagroda w postaci wyjątkowego medalu, na którym widniał, zgodnie z nową lokalizacją biegu, samolot BIES TS-8.

W biegu głównym na dystansie 10 kilometrów, który odbył się w niedzielę 12 maja, wystartowało 2 269 uczestników. Dużym powodzeniem cieszyły się również biegi młodzieżowe, malucha i marsze nordic walking – wzięło w nich udział 1 134 osób. Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim przyciągnął blisko 3 500 miłośników aktywnego spędzania czasu.
Nowa lokalizacja Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim przyciągnęła niemal 3500 osób uprawnionych do startu – wszyscy ciekawi premierowych tras oraz atrakcji przygotowanych przez organizatorów.
Biegacze wyruszyli na trasę biegu głównego o godz. 15.00. Emil Dobrowolski na metę wbiegł z czasem 30:39, Artem Kazban wpadł na metę 25 sekund później. Skład podium uzupełnił Mateusz Niemczyk (31:15).
Wśród pań zwyciężyła Marta Łagownik (34:51). Drugie miejsce zajęła Ewelina Paprocka (35:32), a trzecia była Magdalena Dias (35:52).
W Biegu Malucha – 150 metrów, oczywiście wraz z rodzicami, pokonał nawet sportowiec, który urodził się… w 2019 roku. Najstarszego uczestnika imprezy, tradycyjnie, należało szukać na trasie marszu nordic walking. Znany i lubiany pan Dionizy Ziółkowski z Gdyni po raz kolejny udowodnił, że wiek to tylko liczba.
Podczas Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim można było połączyć sportową pasję z ideą dobroczynności.
Szczegółowe wyniki wszystkich uczestników Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim dostępne są na www.gdyniasport.pl.