Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1366 (1066) 2019-05-17 - 2019-05-23

Jedzenie za… śmieci? Sprzątajmy razem!

Wspólne działania społeczności na rzecz środowiska to już globalny trend. Gdyńska akcja idealnie wpisuje się w ten temat. 18 maja w godz. 12.00-16.00 odbędzie się wspólne sprzątanie tzw. Międzytorza.
Organizatorzy planują zbieranie śmieci na zielonym obszarze od ul. Chrzanowskiego do ul. Marka Zygmunta.
„Zrób z nami porządek i napełnij żołądek” – takiego hasła używają pomysłodawcy i tak można też najprościej streścić założenia całej akcji. 18 maja w godz. 12.00-16.00 przy ul. Chrzanowskiego (obok nieużytkowanego terenu kolei nazywanego Międzytorzem), food truck inicjatorów będzie wydawał wegetariańskiego wrapa w zamian za każdy zebrany na miejscu worek śmieci.
Aby wziąć udział w „Sprzątaniu Międzytorza”, nie trzeba wcześniej się zapisywać. Na miejscu będą przygotowane oznaczone worki na śmieci, które będą brały udział w akcji.
Organizatorzy zapowiadają też przygotowanie miejsc do odpoczynku i zjedzenia uczciwie „wyzbieranego” wrapa. Skąd wziął się zapał do wspólnego sprzątania? Wskazują na problemy ekologiczne, które dotyczą całego świata i wierzą, że każda akcja tego rodzaju to ważny krok w drodze po pozytywne zmiany.
Przedsięwzięcie to wspólna inicjatywa restauracji Falla, miasta i firmy Remondis, która podstawi kontenery na wywóz odpadów.

ikona