1366 (1066) 2019-05-17 - 2019-05-23

„Przyjdź i pokaż swoje atuty”

17 maja w godz. 10.00-14.00 w InfoBoksie odbędzie się Dzień Osób z Niepełnosprawnością. To czas wypełniony elementami integracji, edukacji, szukania motywacji i troski o dobre samopoczucie.
Maj w Gdyni jest miesiącem wrażliwości. Wrażliwość to otwartość na potrzeby innych i ich doświadczenia. „Żyj aktywnie! Pokaż swoje atuty!” to hasła tegorocznej edycji Dnia Osób z Niepełnosprawnością.
Na stoiskach z poradami czekać będą m.in. eksperci z ZUS, PFRON, NFZ, MOPS, Biura Pełnomocnika Prezydenta ds. Osób z Niepełnosprawnością, Gdyńskiego Centrum Zdrowia, Powiatowego Urzędu Pracy, Przychodni Morskiej, Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, Laboratorium Innowacji Społecznych, Fundacji Integracja, Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, Poczty Polskiej i Fundacji Aktywizacji.
Warsztaty Terapii Zajęciowej będą prowadzone przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej, PSONI koło w Gdyni, ADAPA Fundację na rzecz osób z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju oraz Stowarzyszenie Osób z Wadami Słuchu „Cisza”.
Wydarzenie odbędzie się w InfoBoksie (ul. Świętojańska 30).

ikona