Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1366 (1066) 2019-05-17 - 2019-05-23

Są dodatkowe środki na polanę dla Babich Dołów

Zmiany rewitalizacyjne na Babich Dołach niebawem obejmą teren łączący osiedle bloków z częścią zlokalizowaną wzdłuż ulicy Rybaków. W miejscu potocznie nazywanym przez mieszkańców polaną będzie zbudowany teren rekreacyjny, w myśl potrzeb lokalnej społeczności. Szacunkowe kwoty na realizację projektu, które opiewały na sumę około 350 tysięcy złotych (wraz ze środkami Rady Dzielnicy Babie Doły), okazały się niewystarczające. Decyzją prezydenta budżet na inwestycję wzrósł o 200 tys. złotych, co otworzy drogę do rozpoczęcia poszukiwania wykonawcy, po ostatecznym wykonaniu projektu.
W trakcie konsultacji mieszkańcy podkreślali, że naturalny charakter polany jest jej szczególnym walorem. Wypowiadali się za utrzymaniem istniejącej zieleni, chętnie widzieliby w tym miejscu zarówno przestrzeń dla rodzin z małymi dziećmi, dla seniorów i mieszkańców szukających miejsca do rekreacji w gronie znajomych, np. przy grillu lub ognisku.
Dodatkowo, radni dzielnicy wskazywali na potrzebę umiejscowienia na polanie sceny, która może posłużyć do integracji mieszkańców całej dzielnicy i organizacji wydarzeń plenerowych. Rada Dzielnicy na ten cel przeznaczy z własnego budżetu 19 760 złotych.
Jak zmieni się polana na Babich Dołach po przebudowie: Ścieżki piesze i droga dojazdowa będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Powstanie strefa street workout, wiata i stół przygotowawczy oraz scena z zadaszeniem. Zostaną zamontowane urządzenia do zabaw dla młodszych dzieci, wzbogacona zostanie także dotychczasowa zieleń, co pozytywnie wpłynie na estetykę miejsca.

ikona